IV Niedziela Wielkanocy - 2015.04.26

Dzisiaj przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Grudziądzkiego Centrum Caritas.

Dziś przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza. Z tej okazji członkowie grupy św. Hannibala w salce przy sklepiku rozprowadzają ciekawe książki, ulotki, obrazki, modlitewniki i płyty o tematyce powołaniowej.

Z kalendarza liturgicznego: w środę obchodzimy święto św. Katarzyny Sieneńskiej, w piątek wspomnienie św. Józefa, Rzemieślnika.

W tym tygodniu rozpoczyna się miesiąc poświęcony szczególnej modlitwie do Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwa majowe dla dorosłych codziennie o godz. 1730, dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 1630.

W pierwszy piątek miesiąca, 1 maja, spowiedź od godz. 1600. O godz. 1630 pierwsze w tym roku nabożeństwo majowe dla dzieci z obrzędem Komunii św. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski na ten dzień została udzielona dyspensa od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

Na mocy dekretu Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski zostaje przeniesiona na sobotę 2 maja. Msze św. tego dnia będą sprawowane jak w dzień powszedni.

W sobotę, 2 maja o godz. 830 sprawowana będzie Msza św. z aktem zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną w godzinach przedpołudniowych.

W przyszłą niedzielę, 3 maja o godz. 1000 w naszej Bazylice sprawowana będzie Msza św. w intencji Ojczyzny.

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na cele inwestycyjne w parafii. O godz. 1700 spotkanie członków Żywego Różańca.  

W dniu 6 czerwca organizowany jest wyjazd na spotkanie młodzieży na Polach Lednickich. Koszt wyjazdu to 45 zł. Zapisy w biurze parafialnym lub u ks. Michała.

Biuro Radia Maryja informuje, że przy parafii św. M. Kolbe na Strzemięcinie w każdą sobotę, w godzinach od 1000 do 1100 czynne jest biuro radia.

W sklepiku parafialnym do nabycia m.in. tygodnik katolicki Niedziela, a w nim o pierwszej rocznicy kanonizacji św. Jana Pawła II, o św. Józefie, a w dodatku toruńskim o misji Wyższego Seminarium Duchownego oraz o powołaniu do kapłaństwa, o sanktuarium bł. Juty w Bielczynach k. Chełmży, o jubileuszu parafii Miłosierdzia Bożego w Toruniu. Do nabycia także najnowsze wydanie Nowin Parafialnych.

W minionym tygodniu do wieczności odszedł:
     - śp. Jan Janiszewski 

Twoje-Miasto
© 2010-2015 Kolegiata Grudziądz Powered by Twoje-Miasto Sp. z o.o.