III Niedziela Adwentu - 2014.12.14

W czasie Adwentu zapraszamy na Msze św. roratnie, które odprawiane są:

- dla dorosłych – od poniedziałku do soboty o godz. 630

- dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 1630

W poniedziałek na godz. 1730 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu oraz modlitwę w intencji Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

W sobotę, 20 grudnia, w godzinach przedpołudniowych kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Zgłoszenia przyjmujemy w biurze parafialnym do czwartku, 18 grudnia

Spowiedź przedświąteczna z udziałem zaproszonych spowiedników odbędzie się w poniedziałek, 22 grudnia.

Msza św. zbiorowa za zmarłych zostanie odprawiona 24 grudnia o godz. 830. Intencje można składać w biurze parafialnym.

W ramach akcji Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w biurze parafialnym, zakrystii bądź w sklepiku można nabyć świece na stół wigilijny. Cena świec:
dużej – 12 zł, małej – 6 zł. 

W sklepiku parafialnym, zakrystii i biurze można zaopatrzyć się w opłatek na stół wigilijny. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na pokrycie kosztów zakupu nowych figurek do szopki bożonarodzeniowej.

W kościele została wystawiona skarbona, do której można wrzucać ofiarę jako dar serca dla ubogich, a także kosz, do którego można składać dary z przeznaczeniem na paczki świąteczne dla biednych

6 stycznia 2015 roku, ulicami naszego miasta przejdzie Orszak Trzech Króli. Grudziądz dołącza do wielu miast w Polsce, w których takie marsze odbywają się już od wielu lat. Nasza parafia jest współorganizatorem tego świątecznego pochodu. Orszak wyruszy z parkingu przy Centrum Kultury Teatr o godz. 1200 i przejdzie ulicami miasta w kierunku Rynku Głównego. Informowaliśmy już o tym w poprzednich numerach Nowin Parafialnych. Pochód ten ma być pochodem radosnym, ze śpiewem kolęd. W związku z tym każda parafia wyróżniać się będzie także kolorowymi elementami ubioru osób biorących udział w orszaku. Parafia św. Mikołaja to kolor pomarańczowy. Informacje można uzyskać także ze strony internetowej poświęconej Orszakowi Trzech Króli i podstrony z informacjami z naszego miasta. Już dziś wszystkich prosimy o zarezerwowanie sobie tego dnia na udział w Orszaku Trzech Króli. W związku z powyższym w IV niedzielę Adwentu poszczególne grupy parafialne będą zbierały ofiary do puszek na organizację tego przedsięwzięcia.

Tradycyjne parafialne kolędowanie i dzielenie się opłatkiem odbędzie się w niedzielę, 28 grudnia po Mszy św. o godz. 1300.

W piątek, 19 grudnia o godz. 1930 w parafii Wniebowzięcia NMP w Grudziądzu odbędzie się kolejne spotkanie młodych z cyklu „Pokolenie JP II”.

W niedzielę, 21 grudnia w parafii św. Maksymiliana Kolbe na Strzemięcinie, po Mszy św. o godz. 1800 odbędzie się spotkanie opłatkowe dla wszystkich pielgrzymów grupy grudziądzkiej.

W sklepiku parafialnym do nabycia tygodnik katolicki Niedziela, czasopismo Miłujcie się, Kalendarz Grudziądzki w cenie 22 złotych oraz widokówki ze zdjęciami z naszego kościoła.

W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
      - śp. Krystyna Ziółkowska-Jachowska
      
- śp. Wiesław Schoen
      
- śp. Sławomir Studański

Twoje-Miasto
© 2010-2015 Kolegiata Grudziądz Powered by Twoje-Miasto Sp. z o.o.