Rocznica poświęcenia własnego kościoła - 2014.10.26

+ W liturgii Kościoła we wtorek obchodzimy święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

+ Nabożeństwo różańcowe dla dzieci w tym tygodniu do piątku włącznie o godz. 1630, dla dorosłych o godz. 1730.

+ W parafii gościmy s. Agnelę, ze Zgromadzenia Sióstr Klarysek od Wieczystej Adoracji. Po Mszy św. s. Agnela, zbierać będzie ofiary na budowę domu zakonnego w Kazachstanie.

+ W najbliższą sobotę, 1 listopada, obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 630, 830, 1000, 1130, 1800. Nie będzie Mszy św. o godz. 1300.  Msza św. na cmentarzu sprawowana będzie o godz. 1400, a ok. godz. 1445 procesja żałobna z kazaniem. Z racji uroczystości nie będzie Mszy św. z aktem zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi oraz nabożeństwa pierwszosobotniego.

+ W niedzielę, 2 listopada przypada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. O godz. 830 i 1800 odprawione zostaną Msze św. zbiorowe za zmarłych. O godz. 1500 – Msza św. na cmentarzu  w intencji wszystkich na nim spoczywających a po niej procesja żałobna. O godz. 1700 – różaniec w intencji zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych.

+ 1 listopada po południu i przez cały dzień następny w każdym kościele i kaplicy można uzyskać odpust zupełny

+ W dniach od 1 do 8 listopada, jeden raz dziennie, będąc w stanie łaski uświęcającej, za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych można uzyskać odpust zupełny dla dusz czyśćcowych.

+ Wszystkich odwiedzających cmentarz bardzo prosimy o zachowanie porządku, usuwanie wszelkich śmieci do miejsc przeznaczonych w tym celu. Przypominamy również, że obowiązuje zakaz wprowadzania psów na teren cmentarza. Parafia  zainstalowała  na  cmentarzu  dwie  pierwsze  kamery  podłączone  do  centrum monitoringu  miejskiego, które  zarządza  informacjami pozyskanymi  z  kamer. Jest to pierwszy etap  prac  w  tym  zakresie.  Aktualnie  jest  przygotowywany  plan  techniczny  i logistyczny  instalacji  kolejnych  kamer  tak  aby  monitoringiem  objąć    optymalnie  cały obszar  cmentarza   administrowany  przez  naszą parafię. 

+ W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby gospodarcze.

+ Spotkanie członków Żywego Różańca odbędzie się w niedzielę, 9 listopada.

+ W biurze parafialnym przyjmujemy zdrowaśki roczne za zmarłych, za których modlimy się w każdą niedzielę, przez cały rok począwszy od pierwszej niedzieli Adwentu, po Różańcu o godz. 800, a także przed Mszą św. o godz. 1000. Przygotowane zostały też specjalne kartki do zdrowasiek jednorazowych, dostępne w sklepiku, biurze parafialnym i w zakrystii. Kartki te, wypisane czytelnie (najlepiej drukowanymi literami), można składać w biurze i zakrystii.

+ Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta informuje, że wzorem lat ubiegłych od 25 października do 3 listopada będzie możliwość zakupienia zniczy na cmentarzu parafialnym. Punkt dystrybucji znajduje się na placu przy kostnicy. Dochód z akcji przeznaczony będzie na cele charytatywne.

+ Tradycyjnie  1  i  2  listopada   w  godz. od 900  do  1400  na  cmentarzu  farnym  Towarzystwo  Opieki nad  Zabytkami  oddział  w Grudziądzu  organizuje  kwestę  pieniężną  na  renowację  kolejnych  zabytkowych  nagrobków.

+ W sklepiku parafialnym do nabycia tygodnik katolicki Niedziela, oraz najnowsze wydanie Nowin Parafialnych.  

+ W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
    - śp. Anna Sadowska
    - śp. Józef Popaszkiewicz
    - śp. Mariola Kaszubska  


Twoje-Miasto
© Twoje-Miasto Sp. z o.o.