Święto Podwyższenia Krzyża Świętego - 2014.09.14

+ Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i uświetnienia uroczystości odpustowych Narodzenia Matki Bożej – Pani Łaskawej. Szczególne podziękowania składamy członkom Żywego Różańca, służbie liturgicznej, dzieciom sypiącym kwiatki, osobom, które przygotowały świątynię na uroczystość, niosącym Obraz w czasie procesji a ponadto wszystkim czcicielom Matki Bożej Łaskawej. Niech Matka Boża Łaskawa – Opiekunka Grudziądza, wyprasza Wam wszelkich potrzebnych łask i otacza Macierzyńskim płaszczem miłości.

+ Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek obchodzimy wspomnienie NMP Bolesnej, we wtorek św. Korneliusza i Cypriana, w czwartek święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, w sobotę wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

+ Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu.

+ Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1130 spotkanie dla rodziców dzieci klas trzecich szkół podstawowych przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św.

+ Także dzisiaj przypada odpust w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Grudziądzu. Suma odpustowa odprawiona zostanie o godz. 1500.

+ Do 19 września trwać będzie XXIX Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Grudziądzu. Uroczysta Msza św. inaugurująca obchody tego tygodnia odprawiona zostanie dzisiaj o godz. 1500 w kaplicy szpitalnej. Szczegółowy plan Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej umieszczony został w gablocie.

+ W poniedziałek, 15 września z parkingu przy ul. Sienkiewicza (przy targowisku) o godz. 400 wyruszy parafialna pielgrzymka do Wadowic i Częstochowy.

+ Parafia p.w. Niepokalanego Serca NMP, Parafia Wojskowa oraz zarząd rejonowy Stowarzyszenia Rodzin Katolickich organizują w dniu 15 września doroczny Marsz Pokoju. Rozpoczęcie marszu w naszej Bazylice o godz. 1700. Na zakończenie Marszu, o godz. 1900 Msza św. w kaplicy Matki Bożej Królowej Pokoju w Wielkich Lniskach. Powrót autobusem ok. godz. 2100.

+ W ramach programu zdrowotnego, jutro 15 września o godz. 1200 w salce parafialnej odbędzie się spotkanie dotyczące skutecznego leczenia stawów i kręgosłupa oraz innych zespołów bólowych, na które zaprasza zespół medyczny Exmed. W trakcie spotkania będzie można skorzystać z bezpłatnych zabiegów.

+ We wtorek, 16 września po Mszy św. wieczornej spotkanie parafialnego oddziału Akcji Katolickiej.

+ W środę o godz. 1800 zostanie odprawiona Msza św. w intencji tegorocznego laureata nagrody im. ks. prof. Janusza Pasierba, pana Jana Budziaszka. Po Mszy św. wieczornej, do salki parafialnej zapraszamy na katechezę liturgiczną, którą poprowadzi ks. Wojciech.

+ W najbliższy piątek, o godz. 1930 w parafii św. M. Kolbe odbędzie się spotkanie dla młodzieży z cyklu Pokolenia JP II.

+ W przyszłą niedzielę, 21 września po Mszy św. o godz. 1300 odbędzie się spotkanie dla osób dorosłych, pragnących przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Mszą św. o godz. 1800 rozpoczną się Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy. Po Mszy św. spotkanie w salce parafialnej. Serdecznie zapraszamy.

+ Również w przyszłą niedzielę odbędzie się promocja książek dr Wandy Półtawskiej, wieloletniej współpracownicy św. Jana Pawła II, cudownie uzdrowionej przez św. o. Pio, autorki dyskutowanej obecnie Deklaracji Wiary Lekarzy. Jej książka „By rodzina była Bogiem silna” jest pełnym przykładów z życia poradnikiem dla każdego.

+ Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Kuria Diecezjalna Toruńska oraz Parafia św. Mikołaja Bpa w Grudziądzu zapraszają na cykl wykładów poświęconych wybranym aspektom dziedzictwa kulturowego województwa kujawsko-pomorskiego Poznając historię lepiej rozumiemy teraźniejszość. Wykłady te odbywać będą się w salce parafialnej, we wtorki od 23 września do 21 października o godz. 1830. Pierwszy wykład: Czy na zakon krzyżacki można patrzeć pozytywnie? Znaczenie zakonu krzyżackiego dla historii województwa kujawsko-pomorskiego - o zakonie krzyżackim inaczej  wygłosi prof. Waldemar Rozynkowski z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

+ W sklepiku parafialnym do nabycia tygodnik katolicki Niedziela, kalendarz parafialny na 2015 rok w cenie 5 zł oraz najnowsze wydanie Nowin parafialnych.

+ W minionym tygodniu do wieczności odeszła: 
    - śp. Grażyna Paczkowska


Twoje-Miasto
© Twoje-Miasto Sp. z o.o.