XXVII Niedziela Zwykła - 2015.10.04

Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na cele gospodarcze parafii.

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1130 zostaną poświęcone różańce dzieciom przygotowującym się do przyjęcia I Komunii św. O godz. 1700 spotkanie członków Żywego Różańca.

Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek obchodzimy święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Toruniu, w środę wspomnienie NMP Różańcowej,  w piątek bł. Wincentego Kadłubka.

Nabożeństwa różańcowe w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej:        
                         Dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 1630
                         Dla dorosłych – codziennie o godz. 1730 (łącznie z niedzielą)
Różaniec odmawiany jest także od poniedziałku do piątku o godz. 800 dla osób, które nie mogą przybyć na wieczorne nabożeństwo. Tegoroczny różaniec ofiarujemy w intencji rodzin i Synodu Biskupów.

Podobnie jak w minione niedziele, także dzisiaj zapraszamy do Kawiarenki pod plebanią.

W czwartek, 8 października na godz. 2000 zapraszamy na Apel Maryjny.

W piątek o godz. 1715 nabożeństwo ku czci bł. Anieli Salawy prowadzone przez członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy XV Dzień Papieski, tym razem pod hasłem Jan Paweł II – Patron Rodziny. W naszej parafii gościć będziemy stypendystę Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na tę Fundację. Na godz. 1600 zapraszamy do Bazyliki na koncert chóru Tibi Mariae połączony z lekturą fragmentów adhortacji apostolskiej Jana Pawła II „Familiaris consortio”.

W sklepiku parafialnym do nabycia m.in. tygodnik katolicki Niedziela, Do nabycia także najnowsze wydanie Nowin Parafialnych, w których między innymi zapowiedź spotkań, których tematem będzie bezpieczeństwo na drodze oraz o powstającym teatrze rodzinnym. W sklepiku również do nabycia czasopismo „Nasza Arka”, Ewangelie w formie kieszonkowej oraz magnesy z wizerunkiem naszej Bazyliki, widokówki i inne pamiątki oraz książki.

W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
    - śp. Tadeusz Chruszczewski
    - śp. Danuta Domagalska
    - śp. Gertruda Kossak-Główczewska


XXVI Niedziela Zwykła - 2015.09.27
Dzisiaj przed kościołem przeprowadzona zostanie zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Grudziądzkiego Centrum Caritas.

Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Wacława, we wtorek święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,  w środę św. Hieronima, w czwartek św. Teresy od Dzieciątka Jezusa, w piątek św. Aniołów Stróżów.

Podobnie jak w minione niedziele zapraszamy do Kawiarenki pod plebanią. Dziś gospodarzami są członkowie chóru parafialnego.

W najbliższą środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na katechezę dla dorosłych, którą poprowadzi ks. Wojciech.

W pierwszy czwartek miesiąca Godzina św. i okazja do spowiedzi od godz. 1700.

W czwartek rozpoczyna się miesiąc październik poświęcony szczególnie modlitwie różańcowej. W naszej Bazylice nabożeństwa różańcowe odprawiać będziemy według następującego porządku:        
                         Dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 1630
                         Dla dorosłych – codziennie o godz. 1730 (łącznie z niedzielą)
Różaniec będzie odmawiany także od poniedziałku do piątku o godz. 800 dla osób, które nie będą mogły przybyć na wieczorne nabożeństwo. Tegoroczny różaniec ofiarujemy w intencji rodzin i Synodu Biskupów, który odbędzie się w październiku  w Watykanie.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź dla dzieci od godz. 1530. O godz. 1630 nabożeństwo różańcowe.

W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 830 odprawiona zostanie Msza św. z aktem zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną w godzinach przedpołudniowych. 

Także w sobotę, 3 października, po zakończeniu Mszy św. wieczornej odbędzie się misterium przedstawiające pamiątkę błogosławionej śmierci św. Franciszka z Asyżu. Zapraszamy do udziału i prosimy o zabranie ze sobą świec.

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na cele gospodarcze parafii. Na Mszy św. o godz. 1130 zostaną poświęcone różańce dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. O godz. 1700 spotkanie członków Żywego Różańca.

W sklepiku parafialnym do nabycia m.in. tygodnik katolicki Niedziela, czasopismo „Nasza Arka”, Ewangelie w formie kieszonkowej w cenie 6 zł oraz magnesy z wizerunkiem naszej Bazyliki, widokówki i inne pamiątki oraz książki.

W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
    - śp. Jerzy Szymański
    - śp. Teresa Drelich

​XXV Niedziela Zwykła - 2015.09.20

Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek obchodzimy święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, w środę wspomnienie św. O. Pio, w piątek bł. Władysława z Gielniowa.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1300 odbędzie się pierwsze spotkanie dla osób dorosłych, chcących przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Także dzisiaj w parafii NSPJ w Tarpnie o godz. 1100 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Toruńskiego i ogłoszenie Ojca Pio drugim patronem parafii.

Podobnie jak w minione niedziele zapraszamy do piwnicy pod plebanią. Dziś gospodarzami są członkowie wspólnoty Żywego Różańca.

W poniedziałek na godzinę 1730 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę w intencji dzieci poczętych a nienarodzonych.

W środę po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie zespołu charytatywnego im. św. o. Pio.

W sobotę, 26 września o godz. 600 z parkingu przy ul. Sienkiewicza wyruszy autokarowa pielgrzymka do Częstochowy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin.

W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Grudziądzkiego Centrum Caritas.

W sklepiku parafialnym do nabycia m.in. tygodnik katolicki Niedziela. Do nabycia również czasopismo „Nasza Arka”, Ewangelie w formie kieszonkowej w cenie 6 zł oraz magnesy z wizerunkiem naszej Bazyliki, widokówki i inne pamiątki oraz książki.

W minionym tygodniu do wieczności odeszła:
    - śp. Wanda Chylińska


XXIV Niedziela Zwykła - 2015.09.13

Dziękujemy wszystkim którzy swoją obecnością i aktywnością przyczynili się do ubogacenia uroczystości odpustowych w naszym sanktuarium. „Bóg zapłać!” osobom przygotowującym i dekorującym świątynię, biorącym czynny udział w liturgii, programie słowno - muzycznym: scholi parafialnej „Pueri Sancti Nicolai”, grupie młodzieżowej „Wojownicy Pana”, chórowi The G Singers oraz chórowi „Kolegiata”, Rodzinie Radia Maryja, Wspólnocie Żywego Różańca, Strzelcom, Towarzystwu im. Św. Brata Alberta.

Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego, we wtorek wspomnienie NMP Bolesnej, w środę św. Korneliusza i Cypriana, w piątek święto św. Stanisława Kostki.

Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Na godz. 2000 zapraszamy wszystkich na kolejne nabożeństwo fatimskie z różańcową procesją światła.

Jutro o godz. 600 z parkingu przy ul. Sienkiewicza wyruszy parafialna pielgrzymka do Częstochowy, Tumu i Piotrkowa Trybunalskiego.

Także jutro o godz. 1800 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego sprawowana będzie uroczysta suma odpustowa.

Dnia 15 września (wtorek) wyruszy doroczny Marsz Pokoju, z naszej Bazyliki do Kaplicy Matki Bożej Królowej Pokoju w Wielkich Lniskach. O godz. 1700 modlitwa przed obrazem Matki Bożej Łaskawej i początek marszu. O godz. 1900 w Wielkich Lniskach Msza św. a po niej poczęstunek. Powrót autokarem ok. godz. 2100.

W środę 16 września o godz. 1600 w salce pod plebanią odbędzie się spotkanie wolontariuszy z przewodnikiem PTTK. Zapraszamy chętnych, którzy chcieliby powiększyć grono wolontariuszy przewodników po naszej Bazylice i zainteresowanych historią naszej świątyni.

Także w środę po Mszy św. wieczornej spotkanie parafialnego oddziału Akcji Katolickiej

W sobotę 19 września odbędzie się w naszym sanktuarium II Grudziądzki Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej. Festiwal rozpocznie się Mszą św. o godz. 1130, po niej przesłuchania konkursowe. Głównym organizatorem spotkania jest schola parafialna Pueri Sancti Nicolai.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1300 odbędzie się pierwsze spotkanie dla osób dorosłych, chcących przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

W niedzielę 20 września w parafii NSPJ w Tarpnie o godz. 1100 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Toruńskiego i ogłoszenie Ojca Pio drugim patronem parafii.

W sklepiku parafialnym do nabycia m.in. tygodnik katolicki Niedziela. Do nabycia również czasopismo „Nasza Arka”, Ewangelie w formie kieszonkowej w cenie 6 zł oraz magnesy z wizerunkiem naszej Bazyliki, widokówki i inne pamiątki oraz książki.

W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
     - śp. Mirosława Sało
     - śp. Mirosław Jabłoński
     - śp. Jadwiga Dobiasz
     - śp. Barbara Osmańska
     - śp. Stanisław Kamuda
Twoje-Miasto
© 2010-2015 Kolegiata Grudziądz Powered by Twoje-Miasto Sp. z o.o.