V Niedziela Wielkiego Postu - 2015.03.22

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Bazylice w najbliższy piątek:

- godz. 800 i 1730 –     dla dorosłych
- godz. 1630         –     dla dzieci
- godz. 1900            –     dla młodzieży

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 1600.
Tegoroczne nabożeństwo Gorzkich Żali ofiarujemy w intencji pokoju w Europie.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1130 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św.

W środę obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w naszej Bazylice sprawowane będą o godz. 700, 830 i 1800. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Tego dnia różaniec o godz. 1730 i Msza św. O godz. 1800 odprawione zostaną w intencji świętości życia oraz duchowej adopcji. Na Mszy św. będzie również możliwość złożenia deklaracji przystąpienia do tej modlitwy.

Również w środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy do salki parafialnej na katechezę dla dorosłych, którą poprowadzi ks. Wojciech.

W piątek, 27 marca o godz. 1600 z parafii św. Maksymiliana Kolbe na Strzemięcinie wyruszy tradycyjna droga krzyżowa ulicami miasta. Zakończenie drogi krzyżowej w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego. Zachęcamy do udziału w tej formie nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Nasza  parafia  niesie  Krzyż  od  stacji  VII.

Za tydzień, Niedzielą Palmową czyli Męki Pańskiej, rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Przed Mszą św. o godz. 1130 dzieci z palmami gromadzą się pod Krzyżem Misyjnym skąd uda się procesja do Kościoła. Przed kościołem przeprowadzona zostanie zbiórka ofiar do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego. Po nabożeństwie Gorzkich Żali spotkanie członków Żywego Różańca.

W niedzielę palmową na godz. 1900 zapraszamy na koncert wielkopostny Viva Barock poświęcony pamięci św. Jana Pawła II. W koncercie udział wezmą: Orkiestra Symfoników Bydgoskich, chór Alla Camera oraz soliści. W programie utwory m.in. Bacha, Haendla, Vivaldiego, Gorczyckiego. Wstęp wolny.

Msza św. zbiorowa za zmarłych zostanie odprawiona w Wielką Środę, 1 kwietnia, o godz. 1800.

W kancelarii parafialnej, do 1 kwietnia, można zgłaszać chorych, których kapłani odwiedzą ze Spowiedzią i Komunią św. wielkanocną w Wielki Piątek, tj. 3 kwietnia, w godzinach przedpołudniowych

W kartki do spowiedzi wielkanocnej zaopatrywać się można dzisiaj przed południem pomiędzy Mszami w biurze parafialnym i w tygodniu w godzinach urzędowania biura.

Wzorem lat ubiegłych wystawiona jest skarbonka i kosz, gdzie można składać ofiary pieniężne i w naturze przeznaczone do paczek świątecznych dla potrzebujących pomocy parafian.

Można nabywać tradycyjne świece wielkanocne "CARITAS" w cenie 8 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na Grudziądzkie Centrum Caritas.

Pozostały jeszcze wolne miejsca na parafialną pielgrzymkę, której głównym celem jest nawiedzenie miejsc objawień Matki Bożej w Medjugorie. Szczegółowe informacje można uzyskać w biurze parafialnym lub ze strony internetowej parafii.

W sklepiku parafialnym do nabycia tygodnik katolicki Niedziela

​W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
     - śp. Genowefa Frankiewicz
     - śp. Eulalia Stefańska
     - śp. Janina Martynko  
     - śp. Franciszek Pikul
 ​                Wieczny odpoczynek...


Twoje-Miasto
© 2010-2015 Kolegiata Grudziądz Powered by Twoje-Miasto Sp. z o.o.