VI Niedziela Zwykła - 2017-02-12

+ Dzisiaj Mszę św. o godz. 10:00 będzie sprawował ks. kan. Wojciech Pyrzewski, kapelan zakładów karnych w Grudziądzu w intencji ich pracowników z okazji święta Służby Więziennej.

+ Również dzisiaj po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie dla osób dorosłych pragnących przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

+ W poniedziałek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. 

+ We wtorek po Mszy św. o godz. 8:30 odbędzie się spotkanie parafialnego Klubu Seniora.

+ W środę po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie parafialnego Zespołu Charytatywnego im. Św. o. Pio. 

+ W czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

+ W niedzielę, 19 stycznia o 13:00 sprawowana będzie Msza św. z udziałem harcerzy, w czasie której będzie możliwość uczczenia relikwii bł. Ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego.

+ W tym tygodniu wznowione zostają spotkania dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. oraz kandydatów do bierzmowania.

+ Dnia 1 kwietnia nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Oborach. Koszt 20 zł, zapisy w biurze parafialnym, szczegóły w gablocie.

+ Parafia w Dąbrówce Królewskiej organizuje w lipcu pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Serdecznie zaprasza chętnych do udziału. Szczegóły umieszczone są w gablocie przed kościołem.

+ W sklepiku do nabycia tygodnik katolicki Niedziela, a w nim o adhortacji apostolskiej Amorislaetitia, o 75tej rocznicy powstania Armii Krajowej, o filmie Zerwany kłos o życiu bł. Karoliny Kózkówny, a w dodatku toruńskim dalsza część kalendarium historii Diecezji Toruńskiej przed jej pierwszym jubileuszem oraz o Siostrach Karmelitankach z Łasina. Do nabycia także czasopisma: Nasza Arka poświęcone osobie św.Walentego, Miłujcie się oraz kalendarz z Ewangelią na Wielki Post, wydany przez Werbistów w cenie 20 zł. 

W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
śp. Józef Goździejewski
śp. Krzysztof Badalewski

V Niedziela Zwykła - 2017-02-05

+ Dziękujemy  Ks.  Marcinowi  Banachowi, dyrektorowi Grudziądzkiego  Centrum  Caritas, za  dzisiejszą  posługę  w  naszej  wspólnocie. Dziękujemy  za  ofiary  złożone  dzisiaj  na  potrzeby  inwestycyjne  naszej  parafii.

+ Dzisiaj  o  godz. 17:00 spotkanie  Żywego Różańca. 

+ W środę, 8 lutego zapraszamy  na  Apel  Maryjny  o  godz. 20:00.

+ W  czwartek, 9 lutego nabożeństwo  do  bł. Anieli  Salawy o godz. 17:00.

+ W  sobotę, 11 lutego  w  Światowym  Dniu  Chorego  w  Bazylice  będzie  sprawowana  Masza  św. w intencji chorych o godz. 10:00.  W  czasie  Mszy  św. będzie  udzielany  Sakrament  Chorych.  Od godz. 9:30 okazja  do  spowiedzi św.  Serdecznie  zapraszamy  wszystkich  chorych, osoby w  podeszłym  wieku i  ich  opiekunów.  Prosimy  by  wszyscy, którzy mogą pomogli  dotrzeć  do  świątyni  tym, którzy  sami  nie  mogą  tego uczynić.

+ W  przyszłą  niedzielę 12  lutego, Mszę  św. o godz. 10:00 będzie  sprawował ks.  kan. Wojciech  Pyrzewski, kapelan  zakładów  karnych  w Grudziądzu  w intencji  ich pracowników  z  okazji  święta  Służby  Więziennej.

+ Również  w  przyszłą  niedzielę 12 lutego po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie dla osób dorosłych pragnących przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. 

+ Dnia  1  kwietnia  nasza  parafii  organizuje  pielgrzymkę  do  Sanktuarium Maryjnego w Oborach.  Koszt 20 zł,  zapisy  w biurze  parafialnym,  szczegóły  w gablocie.

+ Parafia  w  Dąbrówce  Królewskiej  organizuje  w lipcu pielgrzymkę  do Ziemi  Świętej.  Serdecznie  zaprasza  chętnych  do udziału. Szczegóły  umieszczone  są  w gablocie  przed  kościołem.

+ Caritas Diecezji Toruńskiej zwraca się z prośbą o przekazywanie 1 % podatku dla podopiecznych Caritas. Informuje jednocześnie, że w drugi poniedziałek miesiąca w budynku Bursy  Szkolnej  Caritas można uzyskać bezpłatną poradę prawną. W biurze Radia Maryja przyjmowane są rozliczenia PIT na rzecz fundacji Nasza Przyszłość.

+ W sklepiku do nabycia tygodnik katolicki Niedziela, Temat numeru „miłość  zamordowana” o świeckiej  misjonarce  zamordowanej Boliwi, a  w dodatku toruńskim  pierwsza  część  kalendarium historii  Diecezji  Toruńskiej  przed  jej  pierwszym jubileuszem  oraz  o tygodniu modlitwy o jedność  chrześcijan, również  w Grudziądzu  Do nabycia także czasopisma: Nasza Arka poświęcone osobie  św.  Walenntego, Miłujcie się i  najnowsze  wydanie  Nowin Parafialnych.

W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
śp. Bogdan Rozwadowski
śp. Piotr  Janiszewski  
śp. Bożena  Kałdowska
śp. Jan Kankowski
- śp. Ks. Eugeniusz Kamiński


IV Niedziela Zwykła - 2017-01-29

+ Dzisiaj przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Grudziądzkiego Centrum Caritas.

Także dzisiaj po Mszy św. o godz. 18:00 Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza do naszej świątyni na Wieczór Uwielbienia i Chwały. 

+ W czwartek, 2 lutego, obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. w naszej Bazylice sprawowane będą o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 16:30, 18:00. O godz. 10:00 uroczyście celebrowana będzie Msza św. w intencji osób konsekrowanych posługujących w naszym mieście.Na wszystkich Mszach św. pobłogosławimy przyniesione świece. Kolekta przeznaczona będzie na klasztor Sióstr Karmelitanek w Łasinie. Po zakończeniu Mszy św. o godz. 16:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina święta, oraz okazja do spowiedzi. 

+ W piątek, 3 lutego, we wspomnienie św. Błażeja, na wszystkich Mszach św. będziemy udzielać specjalnego błogosławieństwa błażejowego, mającego chronić nas przed chorobami gardła. Spowiedź od godz. 16:00. O 16:30 Msza św. 

+ W sobotę, 4 lutego o godz. 8:30 sprawowana będzie Msza św. z aktem zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Ks. Artur odwiedzi chorych z posługą sakramentalną w godzinach przedpołudniowych.

+ W przyszłą niedzielę o godz. 17:00 spotkanie członków Żywego Różańca. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby gospodarcze parafii.

+ W niedzielę, 12 lutego po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie dla osób dorosłych pragnących przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

+ Caritas Diecezji Toruńskiej zwraca się z prośbą o przekazywanie 1 % podatku dla podopiecznych Caritas. Informuje jednocześnie, że w drugi poniedziałek miesiąca w budynku Szkolnej Bursy Caritas można uzyskać bezpłatną poradę prawną. W biurze Radia Maryja przyjmowane są rozliczenia PIT na rzecz fundacji Nasza Przyszłość. 

+ W sklepiku do nabycia tygodnik katolicki Niedziela, a w nim m.in. ingresie nowego metropolity krakowskiego, Światowym Dniu Trędowatych, wspomnienie kard. Józefa Glempa, o nowym prezydencie Stanów Zjednoczonych, a w dodatku toruńskim o dniu życia konsekrowanego i dniu chorego, kolędowaniu w naszej Bazylice i parafii św. M. Kolbe na Strzemięcinie, o filmie „Zerwany kłos” na temat życia bł. Karoliny Kózkówny.  Do nabycia także czasopisma: Nasza Arka, Miłujcie się.

W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
śp. Danuta Wysogrocka
śp. Helena Krzemińska 

III Niedziela Zwykła - 2017-01-22

+ W poniedziałek, 23 stycznia o godz. 10:00 w naszej Bazylice sprawowana będzie Msza św. z okazji kolejnej rocznicy powrotu Grudziądza do Macierzy. 

+ W Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan, w środę 25 stycznia na godz. 17:00 zapraszamy do naszej Bazyliki na nabożeństwo ekumeniczne, któremu przewodniczyć będzie ks. dr hab. Krzysztof Krzemiński, diecezjalny referent ds. dialogu religijnego. 

+ W sobotę, 28 stycznia, o godz. 8:30 sprawowana będzie Msza św. zbiorowa za zmarłych. ks. Piotr i ks. Mariusz odwiedzą chorych z posługą sakramentalną w godzinach przedpołudniowych. Ks. Artur uczyni to w sobotę, 4 lutego.

+ W przyszłą niedzielę przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Grudziądzkiego Centrum Caritas.

+ Także w przyszłą niedzielę, 29 stycznia, po Mszy św. o godz. 18:00 Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza do naszej świątyni na Wieczór Uwielbienia i Chwały. Wszystkich zapraszamy i zachęcamy do wspólnego uwielbienia Pana Boga. 

+ Wizyta duszpasterska: Od poniedziałku do piątku rozpoczynamy ją od godziny 16:00, natomiast w sobotę i niedzielę od godziny 15:00.


Data

Dzień tygodnia

Ulice

22 I 2017

Niedziela

Słowackiego 9- do końca (nieparzyste)

23 I 2017

Poniedziałek

Nadgórna 4-42 (parzyste)

24 I 2017

Wtorek

Nadgórna 1-45 (nieparzyste)

25 I 2017

Środa

Nadgórna 47-73 (nieparzyste)

26 I 2017

Czwartek

Roty Grudziądzkiej, Zaułek

27 I 2017

Piątek

Nadgórna 44-60 (parzyste), Jagiellończyka, Wędkarska, Grunwaldzka

28 I 2017

Sobota

Garnizonowa, Malborska, Jagiełły, Księcia Witolda, Łokietka


+ Gdyby z ważnych powodów ktoś nie mógł przyjąć kolędy w wyznaczonym wcześniej terminie, może to uczynić w przyszłą niedzielę, 29 stycznia od godz. 15:00 – po wcześniejszym zgłoszeniu w biurze parafialnym do czwartku, 26 stycznia włącznie.

+ W sklepiku do nabycia tygodnik katolicki Niedziela, a w nim m.in. o Dniu Islamu, wywiad z nowym metropolitą krakowskim, o reformie edukacji, o życiu św. Pawła, a w dodatku toruńskim o kolędowaniu w różnych miejscach diecezji, o Orszaku Trzech Króli.  Do nabycia także najnowsze wydanie Nowin Parafialnych, czasopisma: Nasza Arka, Miłujcie się.

+ W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
śp. Tadeusz Lubieniecki
śp. Dawid Borowski 
II Niedziela Zwykła - 2017-01-15

+ Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. 

+ Dzisiaj na godzinę 16:00 do parafii pw. Św. Maksymiliana Kolbe zapraszamy serdecznie na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu grudziądzkich chórów oraz Grudziądzkiej Orkiestry Dętej.

+ W Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan, w piątek 20 stycznia na godz. 16:00 zapraszamy na nabożeństwo ekumeniczne do kościoła św. Jana przy ul. Szkolnej 10. 

+ W przyszłą niedzielę na Mszach św. o godz. 8:30 i 10:00 gościć będziemy chór z Nowego wraz z organistą. 

+ Wizyta duszpasterska: Od poniedziałku do piątku rozpoczynamy ją od godziny 16:00, natomiast w sobotę i niedzielę od godziny 15:00. 

Data

Dzień tygodnia

Ulice

15 I 2017

Niedziela

Armii Krajowej 30

16 I 2017

Poniedziałek

Kościuszki 13-45 (nieparzyste)

17 I 2017

Wtorek

Kościuszki 42-74 (parzyste)

18 I 2017

Środa

Forteczna (parzyste)

19 I 2017

Czwartek

Forteczna (nieparzyste)

20 I 2017

Piątek

Słowackiego (parzyste), Słowackiego 5 i 7

21 I 2017

Sobota

Kościuszki 49 do końca (nieparzyste)

22 I 2017

Niedziela

Słowackiego 9- do końca (nieparzyste)

23 I 2017

Poniedziałek

Nadgórna 4-42 (parzyste)


​+ W sklepiku do nabycia tygodnik katolicki Niedziela, czasopisma: Nasza Arka, Miłujcie się oraz za dobrowolną ofiarę czasopismo kleryków WSD w Toruniu Sługa. 

+ W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
- śp. Bogumiła Palczewska
- śp. Jerzy Krzywdziński

- śp. Daniela Kutnik
- śp. Mirosława Markowska 

Niedziela Chrztu Pańskiego - 2017-01-08

+ Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które w imieniu parafii angażowały się w organizację i przebieg III Orszaku Trzech Króli w Grudziądzu: koordynatorom, reżyserowi, aktorom, scholi, katechetom, porządkowym i wszystkim, którzy wzięli w  nim udział dając w ten sposób świadectwo wiary.

+ Dzisiaj na godzinę 14:00 zapraszamy wszystkich parafian i członków wspólnot parafialnych, rad duszpasterskiej i ekonomicznej na tradycyjne spotkanie opłatkowe połączone ze wspólnym śpiewem kolęd. O godzinie 20:00 tradycyjnie Apel Maryjny. 

+ W poniedziałek, 9 stycznia o godz. 17:15 nabożeństwo ku czci bł. Anieli Salawy. 

+ W środę 11 stycznia w godzinach od 8:00 do 9:00 można przywieźć na plac kościelny zużyty i niepotrzebny sprzęt elektryczny i elektroniczny, którego zbiórkę organizuje Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. 

+ W piątek, 13 stycznia o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie Koła Miłośników Grudziądzkiej Bazyliki.

+ W sobotę, 14 stycznia Biuro Radia Maryja zaprasza na Mszę św. o godz. 8:30 a po niej na spotkanie opłatkowe w Kawiarence pod plebanią. 

+ W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. 

+ Wizyta duszpasterska: Od poniedziałku do piątku rozpoczynamy ją od godziny 16:00, natomiast w sobotę i niedzielę od godziny 15:00:

Data

Dzień tygodnia

Ulice

8 I 2017

Niedziela

Legionów 1-27 (nieparzyste)

9 I 2017

Poniedziałek

Armii Krajowej (parzyste), Kilińskiego

10 I 2017

Wtorek

Pułaskiego (nieparzyste), Zamkowa

11 I 2017

Środa

Pułaskiego (parzyste)

12 I 2017

Czwartek

Legionów 29-51 (nieparzyste), Armii Krajowej (nieparzyste),

13 I 2017

Piątek

Kościuszki 5-11 (nieparzyste), 6 Marca

14 I 2017

Sobota

Kościuszki 2-40 (parzyste)

15 I 2017

Niedziela

Armii Krajowej 30

16 I 2017

Poniedziałek

Kościuszki 13-45 (nieparzyste)


+ W sklepiku do nabycia tygodnik katolicki Niedziela, najnowsze wydanie Nowin Parafialnych orazczasopisma: Nasza Arka, Miłujcie się.

+ W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
- śp. Ludwik Majewski
- śp. Tadeusz Wardaliński
​​IV Niedziela Zwykła - 2016.01.31
Twoje-Miasto
© 2010-2015 Kolegiata Grudziądz Powered by Twoje-Miasto Sp. z o.o.