XXXIII Niedziela Zwykła - 2014.11.16

+ Witamy w naszej wspólnocie parafialnej kleryka WSD w Toruniu Michała Wyrębskiego, który będzie odbywać praktykę duszpasterską. Życząc mu Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Łaskawej polecamy go życzliwości i modlitwom wszystkich parafian.

+ Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu.

+ W liturgii Kościoła w poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, we wtorek bł. Karoliny Kózkówny, w środę bł. Salomei, w czwartek św. Rafała Kalinowskiego, w piątek Ofiarowanie NMP a w sobotę wspomnienie św. Cecylii.

+ Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 1000 odbędzie się spotkanie parafialnego oddziału Akcji Katolickiej.

+ W poniedziałek, 17 listopada, na godz. 1730 zapraszamy na Adorację Najświętszego sakramentu i modlitwę w intencji dzieci poczętych a nienarodzonych oraz w intencji osób podejmujących Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

+ W środę, na godz. 1845 zapraszamy do salki parafialnej na katechezę, którą wygłosi ks. Wojciech.

+ W sobotę, 22 listopada w Toruniu odbędzie się spotkanie Apostolatu Margaretka. Wyjazd zgłoszonych osób o godz. 1030 sprzed Bazyliki.

+ Przyszła niedziela jest ostatnią w roku liturgicznym, przeżywaną w Kościele jako Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej. Po Mszy św. o godz. 1000 wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

+ W sobotę, 29 listopada o godz. 830 odprawiona zostanie Msza św. zbiorowa za zmarłych. Intencje można składać w biurze parafialnym.

+ W biurze parafialnym przyjmujemy zdrowaśki roczne za zmarłych.

+ W piątek, 21 listopada, o godz. 1930 w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa odbędzie się kolejne spotkanie młodzieży z cyklu Pokolenie JP II.

+ W niedzielę, 23 listopada o godz. 1130 w kościele p.w. św. Andrzeja Boboli w Pieńkach Królewskich sprawowana będzie Msza św. w intencji kolejarzy i ich rodzin.

+ Biuro Radia Maryja zaprasza na wyjazd do Torunia w sobotę, 29 listopada na uroczystości 23 rocznicy powstania Radia. Zapisy i informacje pod numerami telefonów podanymi w gablocie.

+ W sklepiku parafialnym do nabycia tygodnik katolicki Niedziela a w nim m.in. artykuł o setnej rocznicy śmierci bł. Karoliny Kózkówny, o 50-tej rocznicy ogłoszenia tytułu Maryi Matki Kościoła, o rodzinie w nauczaniu Jana Pawła II, a w dodatku toruńskim o początku roku Terezjańskiego w Klasztorze Karmelitanek w Łasinie, o nadaniu gimnazjum w Chełmży imienia bł. Juty oraz relacja z uroczystości 80 urodzin księdza infułata Tadeusza Nowickiego.

+ W minionym tygodniu do wieczności odeszły:
    - śp. Marianna Cimochowska
    - śp. Zbigniew Borowski
    - śp. Barbara Nowakowska
    - śp. Jerzy Garbacz

Twoje-Miasto
© Twoje-Miasto Sp. z o.o.