VI Niedziela Wielkanocy - 2015.05.17

Nabożeństwa majowe:

 dla dorosłych codziennie o godz. 1730
 dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 1630

Bóg zapłać za ofiary złożone na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

W środę, 20 maja po Mszy św. wieczornej zapraszamy na katechezę dla dorosłych, którą wygłosi ks. Wojciech. 

W przyszłą niedzielę, 24 maja, po Mszy św. o godz. 1130 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św., natomiast po Mszy św. o godz. 1300 odbędzie się spotkanie uczniów drugich klas gimnazjum, którzy w przyszłym roku szkolnym będą przygotowywać się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Suma odpustowa w parafii Ducha Św. o godz. 1200.

W niedzielę 31 maja w Grudziądzu organizowany jest MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY, podobnie jak już od lat w całej Polsce. Grudziądzki Marsz rozpocznie się nabożeństwem majowym o godz. 1500 w naszej Bazylice, a zakończy się przed kościołem księży Marianów przy ul. Mickiewicza. Serdecznie zapraszamy do udziału
w marszu.

Biuro Radia Maryja w dniu 12 lipca br. organizuje doroczną pielgrzymkę na Jasną Górę. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie w gablocie.

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy naszej parafii organizuje wyjazd na XXXI Ogólnopolską Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin, która odbędzie się w dniach 26-27 września w Częstochowie. W programie pielgrzymki m.in. Droga Krzyżowa na Jasnogórskich Wałach, konferencje oraz Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Koszt wyjazdu wraz z noclegiem to 110 zł. Zapisy w biurze parafialnym. Zapraszamy wszystkich a szczególnie małżeństwa, które w tym roku przeżywają jubileusze pożycia małżeńskiego, aby u stóp Czarnej Madonny podziękować za dar sakramentu małżeństwa.

W sklepiku parafialnym do nabycia m.in. tygodnik katolicki Niedziela, a w nim o uniwersytetach katolickich, Eucharystii i I Komunii św., Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie, a w dodatku toruńskim o pielgrzymce kapłanów do obozu Dachau, odsłonięciu popiersia śp. Lecha Kaczyńskiego i obchodach rocznicy Konstytucji 3 maja w Grudziądzu.

W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
     - śp. Stefania Walentowicz
     - śp. Elżbieta Cywińska
     - śp. Jerzy Wardak
Twoje-Miasto
© 2010-2015 Kolegiata Grudziądz Powered by Twoje-Miasto Sp. z o.o.