III Niedziela Wielkiego Postu - 2017-03-19

+ Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w naszej Bazylice: 
- godz. 8:00 i 17:30 – dla dorosłych 
- godz. 16:30 – dla dzieci
- godz. 19:00 – dla młodzieży 
W niedzielę o godz. 16:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

+ Dzisiaj o godz. 13:00 sprawowana będzie Msza św. z udziałem Harcerzy.

+ Z racji przypadającej dziś niedzieli, uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP została przeniesiona na dzień jutrzejszy. Msze św. według porządku dnia powszedniego. 

+ Od poniedziałku do środy trwać będą rekolekcje dla młodzieży z  gimnazjum i ze szkół średnich. Prowadzić je będzie Szkoła Nowej Ewangelizacji z Torunia. W poniedziałek i we wtorek na godz. 18:30 zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w spotkaniu z tymi osobami i wspólnej modlitwy. 
+ W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 16:00 odbędą się próby dla młodzieży przygotowującej się do uroczystości Bierzmowania. 

+ W piątek 24 marca, o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie Koła Miłośników Grudziądzkiej Bazyliki.

+ W przyszłą sobotę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Życia i Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Po Mszy św. o godz. 8:30 i 18:00 będzie możliwość złożenia deklaracji i przystąpienia do tego dzieła modlitwy w intencji dzieci poczętych a nienarodzonych. O godz. 8:30 sprawowana będzie Msza św. zbiorowa za zmarłych. Intencje można składać w biurze parafialnym. 

+ W sobotę, 25 marca o godz. 8:20 z parkingu przy ul. Sienkiewicza wyruszy autokar z osobami udającymi się na centralne obchody Jubileuszu Diecezji Toruńskiej do Torunia.

+ W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10:00 będziemy dziękować Bogu za Diecezję Toruńską w 25 rocznicę jej utworzenia. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Po Mszy św. o godz. 11:30 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. Bardzo prosimy o obecność wszystkich rodziców. Po Mszy św. wieczornej Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym zapraszają do naszej świątyni na kolejny Wieczór Uwielbienia.

+ W przyszłą niedzielę przed kościołem przeprowadzona zostanie zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Grudziądzkiego Centrum Caritas. 

+ Do nabycia są wielkanocne świece „Caritas” w cenie 11 zł.

+ W biurze parafialnym (w godzinach urzędowania) można zaopatrzyć się w kartki do spowiedzi św. wielkanocnej. 

+ Wzorem lat ubiegłych wystawiona jest skarbonka i kosz, gdzie można składać ofiary pieniężne i w naturze przeznaczone do paczek świątecznych dla potrzebujących pomocy parafian.

+ W sklepiku do nabycia tygodnik katolicki Niedziela, najnowsze wydanie Nowin Parafialnych, czasopisma Miłujcie się i Nasza Arka. W sklepiku parafialnym można zaopatrzyć się także w książeczki pt. Jak czytać i rozumieć Pismo Święte w cenie 2 złotych. Jest to prosty i skuteczny przewodnik po codziennej lekturze Biblii. 

W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
śp. Krzysztof Leśniak
śp. Antoni Kręcichwost

II Niedziela Wielkiego Postu - 2017-03-12

+ Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w naszej Bazylice: 
- godz. 8:00 i 17:30 – dla dorosłych 
- godz. 16:30 – dla dzieci
- godz. 19:00 – dla młodzieży 
W niedzielę o godz. 16:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

+ Dzisiaj przed kościołem przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na misyjne dzieło pomocy Ad gentes. 

+ Także dzisiaj Mszą św. o godz. 11:30 rozpoczną się rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 9. Przedpołudniowe spotkania odbywać się będą w szkole, natomiast o godz. 16:30 dzieci spotykają się w kościele: w poniedziałek na nabożeństwie Drogi Krzyżowej, we wtorek będzie okazja do spowiedzi świętej, natomiast w środę Msza św. na zakończenie rekolekcji. Plan rekolekcji wywieszony został w gablocie. 

+ Po nabożeństwie Gorzkich Żali w salce przy sklepiku odbędzie się spotkanie zelatorek Żywego Różańca. 

+ W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18:30 odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. 

+ We wtorek po Mszy św. o godz. 8:30 odbędzie się spotkanie parafialnego Klubu Seniora. 

+ W środę po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie parafialnego zespołu charytatywnego.

+ W czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie parafialnego oddziału Akcji Katolickiej. 

+ W przyszłą niedzielę o godz. 13:00 sprawowana będzie Msza św. z udziałem Harcerzy. 

+ Do nabycia są wielkanocne świece „Caritas” w cenie 11 zł.

+ W bibliotece do odbioru i zakupu jest kolejny numer miesięcznika "List do Pani". 

+ W biurze parafialnym (w godzinach urzędowania) można zaopatrzyć się w kartki do spowiedzi św. wielkanocnej. 

+ W sobotę, 25 marca w Toruniu przeżywać będziemy centralne uroczystości Jubileuszu 25 latistnienia Diecezji Toruńskiej. Osoby chętne na wyjazd (liczba miejsc ograniczona) proszone są o zgłaszanie się do środy w biurze parafialnym, lub dzisiaj po zakończeniu Mszy św. w zakrystii. Koszt wyjazdu 10 zł. 

+ Serdecznie zapraszamy na rekolekcje wielkopostne dla Rzemiosła, które odbędą się w parafii p.w. Ducha Św. w dniach od 20 do 22 marca o godz. 19:00.

+ W sklepiku do nabycia tygodnik katolicki Niedziela, czasopisma Miłujcie się i Nasza Arka.

W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
śp. Ryszard Dylewski

I Niedziela Wielkiego Postu - 2017-03-05

+ Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w naszej Bazylice: 
- godz. 8:00 i 17:30 – dla dorosłych 
- godz. 16:30 – dla dzieci
- godz. 19:00 – dla młodzieży 
W niedzielę o godz. 16:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

+ REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE.
Rozpoczynamy dzisiaj doroczne, parafialne rekolekcje wielkopostne. W tym roku będą one odnowieniem i kontynuacją Misji Świętych jakie przeżywaliśmy w kwietniu 2016 roku. Poprowadzą je ci sami misjonarze, Redemptoryści: o. Jacek Dubel i o. Wojciech Bieszke. Dzisiaj o godz. 6:30; 8:30; 10:00 i 18:00 Msze św. z nauką misyjną dla dorosłych; o godz. 11:30 Msza św. z nauką dla dzieci i o godz. 13:00 Msza św. z nauką dla młodzieży. O godz. 16:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z nauką misyjną o godz. 8:30; 10:00 i 18:00.
Codziennie po Mszy św. o godz. 8:30 do 10:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
W poniedziałek od godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, w środę od godz. 17:00 modlitwa różańcowa i Nowenna. Natomiast we wtorek rekolekcyjna Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Rozpocznie się na boisku Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. Fortecznej. Wszystkich parafian zapraszamy w to miejsce na godz. 16:30 we wtorek 7 marca. Z boiska wyruszymy w kierunku Bazyliki ulicami Forteczną, Kościuszki, Solną, Podgórną, Starą zatrzymując się na rozważanie 14 stacji. Krzyż będą nieśli przedstawiciele różnych grup parafialnych. Serdecznie zapraszamy do udziału z lampionami gdyż zakończenie przewidujemy ok. godz. 1800.
Szczegółowy plan renowacji misji świętych jest wywieszony w gablocie, w kruchtach, na stronie internetowej. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach.

+ Dzisiaj bezpośrednio po zakończeniu nabożeństwa Gorzkich Żali odbędzie się spotkanie członków Żywego Różańca.

+ Dzisiaj, wzorem lat ubiegłych będą dyżurowali wolontariusze, by bezpłatnie pomóc wypełnić dokumenty konieczne dla przekazania 1% na wybraną przez siebie organizację pożytku publicznego. Dyżur będzie trwał w salce przy sklepiku od 8:00 do 14:00. W tym celu emeryci i renciści przynoszą ze sobą przysłany przez ZUS lub KRUS PIT 40A. Warto zaznaczyć, że przekazana kwota podatku nieuszczupla dochodu lecz pomniejsza o 1% podatek oddawany do budżetu Państwa. W ten sposób sami decydujemy na co ma być przeznaczony 1% naszego podatku i realnie pomagamy organizacjom pożytku publicznego. 

+ W środę, 8 marca, o godz. 20:00 zapraszamy na Apel Maryjny ku czci Matki Bożej Łaskawej.

+ W czwartek o godz. 17:30 nabożeństwo ku czci bł. Anieli Salawy prowadzone przez Franciszkański Zakon Świeckich.  

+ W sobotę, 11 marca ks. Mariusz odwiedzi chorych z posługą sakramentalną. 

+ Także w sobotę, Mszą św. o godz. 10:30 w kościele Podwyższenia Krzyża Św. w Grudziądzu rozpocznie się Wielkopostny Dzień Skupienia Akcji Katolickiej. 

+ W przyszłą niedzielę, Mszą św. o godz. 11:30 rozpoczną się rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 9. Przed kościołem przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na misyjne dzieło pomocy Ad gentes. 

+ Do nabycia są wielkanocne świece „Caritas” w cenie 11 zł.

+ Rozpoczął się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. W biurze parafialnym 
(w godzinach urzędowania) można zaopatrzyć się w kartki do spowiedzi św. wielkanocnej.

+ Serdecznie zapraszamy kobiety i mężczyzn do włączenia się w działalność chóru parafialnego Kolegiata. Znajomość nut nie jest obowiązkowa. Próby chóru odbywają się we wtorki i piątki, w salce parafialnej o godz. 19:00.

+ W sklepiku do nabycia tygodnik katolicki Niedziela, a w nim o cudownych uzdrowieniach w Lourdes, procesie beatyfikacyjnym kard. Hlonda, Społecznej Krucjacie Miłości ogłoszonej przez kard. Wyszyńskiego, o Żołnierzach Wyklętych i Europejskim Dniu Pamięci o Sprawiedliwych, a w dodatku toruńskim o dniu chorego i święcie Służby Więziennej w naszej Bazylice, obchodach rocznicy śmierci bł. Ks. S. Frelichowskiego oraz nadaniu ks. biskupowi Andrzejowi Suskiemu honorowego tytułu Osobowość Powiatu Działdowskiego. Do nabycia także najnowsze wydanie Nowin Parafialnych, czasopisma Miłujcie się, Nasza Arka oraz kalendarz z Ewangelią na Wielki Post w cenie 20 zł. 

W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
śp. Tadeusz Kostkowski
śp. Danuta Majewski
śp. Henryk Jarzyński
śp. Stefania Grajewska

VIII Niedziela Zwykła - 2017-02-26

+ Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00 odbędzie się spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. wieczornej Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym zapraszają do naszej świątyni na kolejny Wieczór Uwielbienia. Przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Grudziądzkiego Centrum Caritas.  

+ Wystawieniem Najświętszego Sakramentu w ramach Wieczoru Uwielbienia rozpoczniemy przygotowanie do Wielkiego Postu, dawne czterdziestogodzinne nabożeństwo. Nasza modlitwa przed Najświętszym Sakramentem będzie również trwała w poniedziałek i wtorek od 17:00 do 18:00. 

+ Dzisiaj rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. W biurze parafialnym będzie można zaopatrzyć się w kartki do spowiedzi św. wielkanocnej.  

+ W najbliższą środę, zwaną popielcową rozpoczynamy czas Wielkiego Postu, w który wkraczamy z nadzieją na możliwość naszej osobistej przemiany i powrotu do Boga. Tego dnia obowiązuje ścisły post, od którego nie ma możliwości dyspensowania. Msze św. z błogosławieństwem popiołu i posypaniem pokutnym o godz. 6:30, 8:30, 10:00, 15:00, 16:30 i 18:00. Nowenna do MB Łaskawej sprawowana będzie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18:00. 

+ Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w naszej Bazylice: 
- godz. 8:00 i 17:30 – dla dorosłych 
- godz. 16:30 – dla dzieci
- godz. 19:00 – dla młodzieży 
W niedzielę o godz. 16:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. 

+ W czwartek, 2 marca o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta oraz okazja do spowiedzi. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Apostolatu Margaretka.  

+ W pierwszy piątek marca okazja do spowiedzi od godz. 15:30. O godz. 16:30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci i obrzęd Komunii św. 

+ W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8:30 sprawowana będzie Msza św. z aktem zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Ks. Piotr i ks. Artur odwiedzą chorych z posługą sakramentalną w godzinach przedpołudniowych. Ks. Mariusz odwiedzi chorych w sobotę, 11 marca.  

+ W sobotę, 4 marca Mszą św. o godz. 18:00 rozpoczną się rekolekcje wielkopostne, które będą jednocześnie odnowieniem misji świętych, które odbyły się w naszej parafii w zeszłym roku. Szczegółowy program rekolekcji zostanie podany w środę popielcową. 

+ W przyszłą niedzielę, spotkanie członków Żywego Różańca bezpośrednio po zakończeniu nabożeństwa Gorzkich Żali. 

+ Wczoraj wróciła do kościoła odnowiona pierwsza stacja Drogi Krzyżowej, a kolejna została zabrana przez konserwatorów do renowacji. 

+ W  przyszłą  niedzielę  wzorem  lat  ubiegłych  będą  dyżurowali  wolontariusze,  by  bezpłatnie  pomóc  wypełnić dokumenty  konieczne dla  przekazania  1% na  wybraną  przez  siebie  organizację  pożytku  publicznego.  Dyżur  będzie  trwał  w  salce  przy  sklepiku  od  8:00 do  14:00.  W  tym  celu  emeryci  i  renciści  przynoszą  ze  sobą  przysłany  przez  ZUS  lub  KRUS PIT 40A. Warto  zaznaczyć,  że  przekazana  kwota  podatku  nie  uszczupla  dochodu  lecz  pomniejsza  o 1% podatek  oddawany  do budżetu  Państwa. W  ten  sposób  sami  decydujemy  na  co  ma  być  przeznaczony  1%  naszego podatku  i  realnie pomagamy  organizacjom  pożytku  publicznego.

+ Serdecznie zapraszamy kobiety i mężczyzn do włączenia się w działalność chóru parafialnego Kolegiata. Znajomość nut nie jest obowiązkowa. Próby chóru odbywają się we wtorki i piątki, w salce parafialnej o godz. 19:00.

+ W środę, 1 marca o godz. 15:45 przy pomniku gen. Bora Komorowskiego rozpocznie się 
II Grudziądzki Rajd Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Organizatorzy serdecznie zapraszają mieszkańców Grudziądza, którzy pragną oddać hołd Żołnierzom Niezłomnym. 

+ W sklepiku do nabycia tygodnik katolicki Niedziela, którego głównym tematem jest setna rocznica objawień fatimskich. Poza tym wspomnienie osoby Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego i założonego przez niego ruchu oazowego, o Wielkim Poście, czwartym przykazaniu Dekalogu oraz wspomnienie Żołnierzy Wyklętych, a w dodatku toruńskim o Dniu Chorego w różnych kościołach diecezji, rekolekcjach dla dziewcząt u Sióstr Elżbietanek w Grudziądzu.Do nabycia także czasopismo Miłujcie sięoraz kalendarz z Ewangelią na Wielki Post, wydany przez Werbistów w cenie 20 zł. 

W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
śp. Stefania Urbańska
śp. Janina Gos
śp. Marianna Lisicka
śp. Roman Sendal

VI Niedziela Zwykła - 2017-02-12

+ Dzisiaj Mszę św. o godz. 10:00 będzie sprawował ks. kan. Wojciech Pyrzewski, kapelan zakładów karnych w Grudziądzu w intencji ich pracowników z okazji święta Służby Więziennej.

+ Również dzisiaj po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie dla osób dorosłych pragnących przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

+ W poniedziałek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. 

+ We wtorek po Mszy św. o godz. 8:30 odbędzie się spotkanie parafialnego Klubu Seniora.

+ W środę po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie parafialnego Zespołu Charytatywnego im. Św. o. Pio. 

+ W czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

+ W niedzielę, 19 stycznia o 13:00 sprawowana będzie Msza św. z udziałem harcerzy, w czasie której będzie możliwość uczczenia relikwii bł. Ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego.

+ W tym tygodniu wznowione zostają spotkania dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. oraz kandydatów do bierzmowania.

+ Dnia 1 kwietnia nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Oborach. Koszt 20 zł, zapisy w biurze parafialnym, szczegóły w gablocie.

+ Parafia w Dąbrówce Królewskiej organizuje w lipcu pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Serdecznie zaprasza chętnych do udziału. Szczegóły umieszczone są w gablocie przed kościołem.

+ W sklepiku do nabycia tygodnik katolicki Niedziela, a w nim o adhortacji apostolskiej Amorislaetitia, o 75tej rocznicy powstania Armii Krajowej, o filmie Zerwany kłos o życiu bł. Karoliny Kózkówny, a w dodatku toruńskim dalsza część kalendarium historii Diecezji Toruńskiej przed jej pierwszym jubileuszem oraz o Siostrach Karmelitankach z Łasina. Do nabycia także czasopisma: Nasza Arka poświęcone osobie św.Walentego, Miłujcie się oraz kalendarz z Ewangelią na Wielki Post, wydany przez Werbistów w cenie 20 zł. 

W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
śp. Józef Goździejewski
śp. Krzysztof Badalewski

V Niedziela Zwykła - 2017-02-05

+ Dziękujemy  Ks.  Marcinowi  Banachowi, dyrektorowi Grudziądzkiego  Centrum  Caritas, za  dzisiejszą  posługę  w  naszej  wspólnocie. Dziękujemy  za  ofiary  złożone  dzisiaj  na  potrzeby  inwestycyjne  naszej  parafii.

+ Dzisiaj  o  godz. 17:00 spotkanie  Żywego Różańca. 

+ W środę, 8 lutego zapraszamy  na  Apel  Maryjny  o  godz. 20:00.

+ W  czwartek, 9 lutego nabożeństwo  do  bł. Anieli  Salawy o godz. 17:00.

+ W  sobotę, 11 lutego  w  Światowym  Dniu  Chorego  w  Bazylice  będzie  sprawowana  Masza  św. w intencji chorych o godz. 10:00.  W  czasie  Mszy  św. będzie  udzielany  Sakrament  Chorych.  Od godz. 9:30 okazja  do  spowiedzi św.  Serdecznie  zapraszamy  wszystkich  chorych, osoby w  podeszłym  wieku i  ich  opiekunów.  Prosimy  by  wszyscy, którzy mogą pomogli  dotrzeć  do  świątyni  tym, którzy  sami  nie  mogą  tego uczynić.

+ W  przyszłą  niedzielę 12  lutego, Mszę  św. o godz. 10:00 będzie  sprawował ks.  kan. Wojciech  Pyrzewski, kapelan  zakładów  karnych  w Grudziądzu  w intencji  ich pracowników  z  okazji  święta  Służby  Więziennej.

+ Również  w  przyszłą  niedzielę 12 lutego po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie dla osób dorosłych pragnących przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. 

+ Dnia  1  kwietnia  nasza  parafii  organizuje  pielgrzymkę  do  Sanktuarium Maryjnego w Oborach.  Koszt 20 zł,  zapisy  w biurze  parafialnym,  szczegóły  w gablocie.

+ Parafia  w  Dąbrówce  Królewskiej  organizuje  w lipcu pielgrzymkę  do Ziemi  Świętej.  Serdecznie  zaprasza  chętnych  do udziału. Szczegóły  umieszczone  są  w gablocie  przed  kościołem.

+ Caritas Diecezji Toruńskiej zwraca się z prośbą o przekazywanie 1 % podatku dla podopiecznych Caritas. Informuje jednocześnie, że w drugi poniedziałek miesiąca w budynku Bursy  Szkolnej  Caritas można uzyskać bezpłatną poradę prawną. W biurze Radia Maryja przyjmowane są rozliczenia PIT na rzecz fundacji Nasza Przyszłość.

+ W sklepiku do nabycia tygodnik katolicki Niedziela, Temat numeru „miłość  zamordowana” o świeckiej  misjonarce  zamordowanej Boliwi, a  w dodatku toruńskim  pierwsza  część  kalendarium historii  Diecezji  Toruńskiej  przed  jej  pierwszym jubileuszem  oraz  o tygodniu modlitwy o jedność  chrześcijan, również  w Grudziądzu  Do nabycia także czasopisma: Nasza Arka poświęcone osobie  św.  Walenntego, Miłujcie się i  najnowsze  wydanie  Nowin Parafialnych.

W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
śp. Bogdan Rozwadowski
śp. Piotr  Janiszewski  
śp. Bożena  Kałdowska
śp. Jan Kankowski
- śp. Ks. Eugeniusz Kamiński
​​IV Niedziela Zwykła - 2016.01.31
Twoje-Miasto
© 2010-2015 Kolegiata Grudziądz Powered by Twoje-Miasto Sp. z o.o.