XVII Niedziela Zwykła - 2015.07.26

W odpowiedzi na prośbę Ks. Biskupa dzisiejsza zbiórka będzie przeznaczona  nie na Grudziądzkie Centrum Caritas jak zapowiadaliśmy przed tygodniem, a na pomoc poszkodowanym w ubiegłotygodniowej nawałnicy.

Z kalendarza liturgicznego: w środę obchodzimy wspomnienie św. Marty, w piątek  św. Ignacego Loyoli, w sobotę św. Alfonsa Marii Liguoriego.

W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. z aktem zawierzenia o godz.830 i nabożeństwo pierwszosobotnie.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 w bazylice odbędzie się ostatnie spotkanie wszystkich pielgrzymów grupy grudziądzkiej „Pomarańczowej” Pieszej Pielgrzymki z Grudziądza na Jasną Górę. Serdecznie zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce do duchowej stolicy Polski. Pielgrzymka wyruszy z naszego grudziądzkiego sanktuarium za tydzień, w niedzielę 2 sierpnia po Mszy św. o godz. 630. Serdecznie zapraszamy na tę Mszę św. wszystkich parafian i grudziądzan by odprowadzić pielgrzymów, którzy także z naszymi intencjami będą wędrować do tronu Królowej Polski.

Za tydzień, w niedzielę kolekta gospodarcza, a o godz. 1700 spotkanie Żywego Różańca.

W sklepiku parafialnym do nabycia m.in. tygodnik katolicki Niedziela, w wiele ciekawych artykułów o świecie, ciekawych postaciach, o Kościele i naszej diecezji. Warto czerpać wiedzę i kształtować swoje postawy również w oparciu o prasę katolicką. Do nabycia również czasopismo „Miłujcie się” oraz „Nasza Arka” i magnesy z wizerunkiem naszej Bazyliki, widokówki i  inne pamiątki oraz książki.

W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
    - śp. Zdzisław Sprawski;
    - śp. Janina ChmielewskaTwoje-Miasto
© 2010-2015 Kolegiata Grudziądz Powered by Twoje-Miasto Sp. z o.o.