Jezusa Chrustusa Króla Wszechświata - 2014.11.24

+ W liturgii Kościoła w poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, męczenników.

+ Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1000 wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W odpowiedzi na apel Biskupa Toruńskiego przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na pomoc w odbudowie katedry w Sosnowcu.

+ W środę, na godz. 1730 zapraszamy na katechezę dla dorosłych

+ W sobotę, 29 listopada o godz. 830 odprawiona zostanie Msza św. zbiorowa za zmarłych. Intencje można składać w biurze parafialnym.

+ W przyszłą niedzielę przed kościołem przeprowadzona zostanie zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Grudziądzkiego Centrum Caritas.

+ W przyszłą niedzielę, na wszystkich Mszach św. zostaną pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Informujemy, że nikt z ramienia parafii nie jest upoważniony do sprzedaży lub roznoszenia opłatków wigilijnych po domach. Będzie możliwość zaopatrzenia się w opłatki tuż po zakończeniu Mszy św. w wejściu do kościoła, a później także dostępne będą w sklepiku parafialnym, zakrystii i biurze.

+ W biurze parafialnym przyjmujemy zdrowaśki roczne za zmarłych. 

+ W czwartek, 27 listopada do gazety „Nasz Dziennik” dołączony będzie Cudowny Medalik, ofiarowany przez Ojców Franciszkanów z Niepokalanowa. Zachęcamy do kupna i lektury „Naszego Dziennika”.

+ Biuro Radia Maryja zaprasza na wyjazd do Torunia w sobotę, 29 listopada na uroczystości 23 rocznicy powstania Radia. Zapisy i informacje pod numerami telefonów podanymi w gablocie.

+ W dniach od 13 do 22 lipca 2015 roku nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Medjugorie. Program pielgrzymki przewiduje również zwiedzanie takich miast jak Budapeszt, Mostar, Dubrownik, Split, Trogir, Wiedeń oraz Jezior Plitwickich. Koszt pielgrzymki to 2640 zł/os. (dla stałych klientów biura podróży Arcus 2500 zł/os.) i ok. 70 Euro. Szczegółowy program pielgrzymki znajduje się w gablocie i biurze parafialnym. Zapisy w biurze parafialnym. Przy zgłoszeniu należy wpłacić 400 zł.

+ W sklepiku parafialnym do nabycia tygodnik katolicki Niedziela a w nim m.in. o roli świeckich w Kościele, o uroczystości Chrystusa Króla, wywiad z abpem Stanisławem Gądeckim, o skarbach klasztornych bibliotek, o wojennych losach Hanki Ordonówny, a w dodatku toruńskich o nominacji profesorskiej dla rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu, wiadomości z parafii w Chełmży oraz o męczennikach działdowskich, abpie Antonim Nowowiejskim i bpie Leonie Wetmańskim. Do nabycia również najnowsze wydanie Nowin Parafialnych z drugą częścią rachunku sumienia.

+ W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
   - śp. Stefan Cyrankowski
   - śp. Andrzej Losik
   - śp. Janina Sobocińska


Twoje-Miasto
© Twoje-Miasto Sp. z o.o.