XXII Niedziela Zwykła - 2015.08.30

Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na Grudziądzkie Centrum Caritas.

1 września o godz. 830 Msza św. zbiorowa za zmarłych, a o godz. 1800 tradycyjnie Msza św. w intencji 18 Pułku Ułanów Pomorskich w rocznicę bitwy pod Krojantami.

Z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego we wtorek, 1 września o godz. 1530 nabożeństwo dla pierwszoklasistów z błogosławieństwem przyborów szkolnych.
O godz. 1600 okazja do spowiedzi św., a o godz. 1630 Msza św. na rozpoczęcie Roku szkolnego. Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli by z Panem Bogiem rozpocząć nowy czas nauki i formacji.

W środę, 2 września na godz. 1600 zapraszamy na spotkanie młodzież gimnazjalną przygotowującą się w tym roku szkolnym do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Pierwszy czwartek miesiąca Godzina Święta i Msza św. w intencji kapłanów objętych modlitwą Apostolatu Margaretka. W pierwszy piątek dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 1630. Okazja do spowiedzi św. od godz. 1530.

W piątek rozpoczynamy rekolekcyjne przygotowanie do odpustu w naszym sanktuarium. Rekolekcje zatytułowane „Rodzina – Dar i Zadanie” poprowadzi ks. Andrzej Bartman, kapelan szpitala w Grudziądzu. Nauki rekolekcyjne w piątek i sobotę na Mszach św. o godz. 830 i 1800. W sobotę o godz. 1800 Msza św. będzie sprawowana w intencji małżonków z naszej parafii, którzy w tym roku obchodzą srebrny lub złoty jubileusz. W czasie Mszy św. odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie. Serdecznie zapraszamy jubilatów. Szczegółowy plan rekolekcji i odpustu wywieszony jest w gablocie, kruchcie i wyłożony w kruchcie.

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym działająca przy naszej parafii, zaprasza wszystkich chętnych na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 4 września po Mszy św. wieczornej. Szczegółowe informacje na plakatach.

W sobotę, 5 września, ks. Mariusz i ks. Wojciech odwiedzą chorych z posługą sakramentalną w godzinach przedpołudniowych.

W przyszłą niedzielę o godz. 830 Msza św. w intencji patrona i artystów Teatru życia im. Ks. Bpa Jana Chrapka.

W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza. Po Mszy św. o godz. 1130 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci z trzecich klas szkół podstawowych, które w najbliższym roku szkolnym przygotowywać się będą do przyjęcia Pierwszej Komunii św. Jednocześnie informujemy, że do tego sakramentu dzieci przystępują w parafii zamieszkania. O godz. 1700 spotkanie Żywego Różańca.

Zakończono prace adaptacyjne wieży naszej świątyni do celów turystycznych. Dokonano też niezbędnych odbiorów. Zwiedzanie wieży jest możliwe tylko z przewodnikiem w grupach sześcioosobowych według regulaminu dostępnego na stronie internetowej naszej parafii. W soboty i niedzielę września w godz. od 1200 do 1430 będą trwały dyżury przewodników. Co bardzo ważne w związku z bardzo ograniczoną liczbą zwiedzających w jednym czasie chcący z nich skorzystać muszą wcześniej zapisać się telefonicznie na konkretną godzinę w Informacji Turystycznej przy Rynku Głównym. Poszukujemy też chętnych wolontariuszy, którzy chcieliby oprowadzać po wieży, ażeby wydłużyć czas zwiedzania. Osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy na spotkanie jutro o godz. 1700 w kościele.

Zakończono też prace adaptacyjne piwnicy pod plebanią do celów duszpasterskich. Po Mszy św. można wejść zobaczyć tę salę, napić się kawy i wziąć udział w konkursie na nazwę tego miejsca. Nagrodą dla zwycięzcy jest trzy miesięczny abonament tygodnika „Niedziela”.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymki w dniach 14 i 15 września oraz 26 i 27 września. Zapisy w biurze parafialnym.

Spotkanie uczestników Pieszej Pielgrzymki z Grudziądza na Jasną Górę odbędzie się za tydzień w niedzielę 6 września o godz. 1800 w kościele św. Maksymiliana na Strzemięcinie.

W sklepiku parafialnym do nabycia m.in. tygodnik katolicki Niedziela. Do nabycia również czasopismo „Nasza Arka”, Ewangelie w formie kieszonkowej w cenie 6 zł oraz magnesy z wizerunkiem naszej Bazyliki, widokówki i inne pamiątki oraz książki.

W minionym tygodniu do wieczności odeszli :
    - śp. Józefa Dobrzyńska
    - śp. Zbigniew Bilicki

 


Twoje-Miasto
© 2010-2015 Kolegiata Grudziądz Powered by Twoje-Miasto Sp. z o.o.