XVI Niedziela Zwykła - 2014.07.20

+ Dzisiaj - 20 lipca przypada czwarta rocznica ustanowienia przez Papieża Benedykta XVI naszej świątyni parafialnej - Bazyliką Mniejszą. Z tej racji nawiedzając w tym dniu Bazylikę można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

+ Dzisiaj o godz. 1730 Nieszpory, a o godz. 1930 ostatnia Msza św. niedzielna sprawowana dodatkowo w Bazylice do końca sierpnia, tak aby każdy miał możliwość zadośćuczynienia uczestnictwu w niedzielnej Eucharystii.

+ W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Grudziądzkie Centrum Caritas.

+ Z kalendarza liturgicznego: we wtorek obchodzimy wspomnienie św. Marii Magdaleny; w środę święto św.  Brygidy, Patronki Europy; w czwartek wspomnienie św. Kingi; w piątek świętego Jakuba Starszego, Apostoła; a w sobotę śś. Joachima i Anny, rodziców NMP.

+ Oddział Regionalny Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Grudziądzu gorąco zachęca do oddawania krwi, która jest najcenniejszym lekiem, a której brakuje szczególnie w okresie wakacyjnym. W tym czasie maleje liczba dawców, a zapotrzebowanie wzrasta. Dlatego kierujemy serdeczny apel do wszystkich, którzy mogą być dawcami krwi o zgłaszanie się do Centrum przy ul. Włodka w Grudziądzu w poniedziałki od 730 do 1700, a w środy i piątki od 730 do 1130.

+ W przyszłą niedzielę o godz. 1800 odbędzie się kolejne i ostatnie spotkanie organizacyjne uczestników 26. Pieszej Pielgrzymki z Grudziądza na Jasną Górę. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału we wspólnym pielgrzymowaniu serdecznie zapraszamy. Pielgrzymka wyruszy z Bazyliki 2 sierpnia po Mszy św. o godz. 600.

+ Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy naszej parafii organizuje wyjazd
na 30 Ogólnopolską Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin, która odbędzie się w dniach 27-28 września w Częstochowie. W programie pielgrzymki m.in. Droga Krzyżowa na Jasnogórskich Wałach, konferencje oraz Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Koszt wyjazdu wraz z noclegiem to 110 zł. Zapisy w biurze parafialnym.

+ W sklepiku parafialnym do nabycia tygodnik katolicki Niedziela.

+ W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
   - śp. Justyna Jasińska
   - śp. Bożena Chirek
   - śp. Zdzisław Figański
   - śp. Halina Burkacka
   - śp. Zdzisław Sieracki

Twoje-Miasto
© Twoje-Miasto Sp. z o.o.