II Niedziela Adwentu - 2016-12-04

+ Pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok kościelny. Msze św. roratnie celebrowane będą:

- dla dorosłych i młodzieży – od poniedziałku do soboty o godz. 6:30
- dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 16:30

Dorosłych prosimy o zabranie ze sobą świec, a dzieci przynoszą ze sobą lampiony.  

+ Rozpoczęliśmy dzisiaj REKOLEKCJE ADWENTOWE w naszej wspólnocie parafialnej, jako przygotowanie do uroczystości patronalnej św. Mikołaja Bpa. Nauki rekolekcyjne dzisiaj na Mszach św. o godz. 6:30, 8:30, 10:00, 11:30 (nauka rekolekcyjna dla dzieci) oraz 18:00. 
W poniedziałek, nauki rekolekcyjne na Mszach św. o godz. 8:30 i 18:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi w poniedziałek od godz. 8:00 i od godz. 17:30. 

+ Dzisiaj o godz. 13:00 uroczystej Mszy św. przewodniczyć będzie ks. bp Andrzej Suski. Słowo Boże wygłosi ks. abp Henryk Muszyński, Prymas Senior, tegoroczny laureat nagrody im. Ks. Janusza Pasierba. 

+ Przed kościołem przeprowadzona zostanie zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. W czasie Mszy św. o godz. 11:30 dzieciom przygotowującym się do przyjęcia 
I Komunii św. poświęcone zostaną medaliki. O godz. 17:00 spotkanie członków Żywego Różańca. 

+ Na godz. 16:00 zapraszamy do Bazyliki na koncert organowy z okazji 6 rocznicy ogłoszenia Kolegiaty Grudziądzkiej Bazyliką Mniejszą. Wystąpi p. Błażej Musiałczyk z Gdańska. 

+ We wtorek obchodzić będziemy dzień odpustu parafialnego. Suma odpustowa pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Andrzeja Suskiego z udziałem kapituły Grudziądzkiej zostanie odprawiona o godz. 11:00. Pozostałe Msze św. o godz. 6:30, 8:30 i 18:00 oraz dla dzieci i młodzieży o godz. 16:30.

+ W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie parafialnego zespołu charytatywnego im. Św. o. Pio. 

+ W czwartek, 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w naszym sanktuarium można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami z racji afiliacji do rzymskiego sanktuarium Matki Bożej Większej. Na godz. 20:00 zapraszamy na comiesięczny Apel Maryjny. 

+ W piątek, 9 grudnia o godz. 17:15 nabożeństwo do bł. Anieli Salawy. 

+ W ramach akcji Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w biurze parafialnym, zakrystii bądź w sklepiku można nabyć świece na stół wigilijny. Cena świec: dużej – 12 zł, małej – 6 zł.  

+ W kościele została wystawiona skarbona, do której można wrzucać ofiarę jako dar serca dla ubogich, a także kosz, do którego można składać dary z przeznaczeniem na paczki świąteczne dla biednych.

+ W przyszłą niedzielę 11 grudnia gościć będziemy przedstawicieli Edycji św. Pawła, którzy zaproponują nam Ewangeliarze na 2017 r. - książeczki w formie modlitewnika z tekstami Ewangelii na każdy dzień roku. Można je będzie nabyć po każdej mszy św. w cenie 10 zł. Mamy nadzieję, że ta akcja przyczyni się do częstszego sięgania po Ewangelię i życia Słowem Bożym na co dzień. 

+ W sklepiku parafialnym, zakrystii i kancelarii można zaopatrzyć się w opłatek na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na renowację pierwszej stacji drogi krzyżowej. 

+ W sklepiku parafialnym do nabycia tygodnik katolicki Niedziela, czasopisma: Nasza Arka, Miłujcie się oraz czasopismo Chrystus i Ty wprowadzające w temat nowego roku duszpasterskiego i poświęcone osobie św. Brata Alberta.

+ W minionym tygodniu na miejsce spoczynku odprowadziliśmy:
- śp. Ks. Mirosława Kopyto
- śp. Antoniego Sudoł
- śp. Irenę Manikowską

I Niedziela Adwentu - 2016-11-27


+ Pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok kościelny. Msze św. roratnie celebrowane będą:

- dla dorosłych i młodzieży – od poniedziałku do soboty o godz. 6:30
- dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 16:30

Dorosłych prosimy o zabranie ze sobą świec, a dzieci przynoszą ze sobą lampiony.  

+ Gościmy dziś w naszej parafii p. Tomasza Dorniaka. Po Mszy św. będzie możliwość nabycia płyty CD zespołu Lider. Na godz. 15:00 zapraszamy do Kawiarenki pod plebanią na wykład p. Tomasza pt.: „Stop dla raka i genetycznie modyfikowanej żywności”.

+ O godz. 10:00 wraz ze wspólnotą Sióstr Zmartwychwstanek będziemy dziękowali Bogu za 125 lat ich Zgromadzenia. 

+ Dzisiaj, na wszystkich Mszach św. zostaną pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Informujemy, że nikt z ramienia parafii nie jest upoważniony do sprzedaży lub roznoszenia opłatków wigilijnych po domach. Będzie możliwość zaopatrzenia sięw opłatki tuż po zakończeniu Mszy św. w wejściu do kościoła, a później także dostępne będą w sklepiku parafialnym, zakrystii i biurze. Składane przy tej okazji ofiary będą przeznaczone na renowację pierwszej stacji Drogi Krzyżowej.

+ Dzisiaj o godz. 11:30 w parafii św. Andrzeja Boboli w Pieńkach Królewskich sprawowana będzie Msza św. w intencji kolejarzy. 

+ W pierwszy czwartek miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30 i okazja do spowiedzi. Przypominamy, że jest to dzień spowiedzi młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Apostolatu Margaretka w Kawiarence pod plebanią. 

+ W pierwszy piątek grudnia, spowiedź od godz. 15:30. O godz. 16:30 Msza św. roratnia dla dzieci. 

+ W sobotę, 3 grudnia, o godz. 8:30 sprawowana będzie Msza św. a aktem zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną w godzinach przedpołudniowych. 

+ W dniach od 3 do 5 grudnia REKOLEKCJE ADWENTOWE w naszej wspólnocie parafialnej, jako przygotowanie do uroczystości patronalnej św. Mikołaja Bpa, poprowadzi ks. dr hab. Stanisław Suwiński. Pierwsza nauka rekolekcyjna w sobotę, 3 grudnia o godz. 18:00 oraz w niedzielę na Mszach św. o godz. 6:30, 8:30, 10:00, 11:30 (nauka rekolekcyjna dla dzieci) oraz 18:00. W poniedziałek, 5 grudnia, nauki rekolekcyjne na Mszach św. o godz. 8:30
i 18:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi w poniedziałek od godz. 8:00 i 17:30. 

+ W niedzielę, 4 grudnia, o godz. 13:00 uroczystej Mszy św. przewodniczyć będzie ks. bp Andrzej Suski. Słowo Boże wygłosi ks. abp Henryk Muszyński, Prymas Senior, tegoroczny laureat nagrody im. Ks. Janusza Pasierba. 

+ W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby inwestycyjne w parafii, a przed kościołem przeprowadzona zostanie zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. W czasie Mszy św. o godz. 11:30 dzieciom przygotowującym się do przyjęcia 
I Komunii św. poświęcone zostaną medaliki. O godz. 17:00 spotkanie członków Żywego Różańca. 

+ Także w niedzielę na godz. 16:00 zapraszamy do bazyliki na koncert organowy z okazji 
6 rocznicy ogłoszenia Kolegiaty Grudziądzkiej Bazyliką Mniejszą. Wystąpi p. Błażej Musiałczyk z Gdańska. 

+ W ramach akcji Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w biurze parafialnym, zakrystii bądź w sklepiku można nabyć świece na stół wigilijny. Cena świec: dużej – 12 zł, małej – 6 zł.  

+ W sklepiku parafialnym do nabycia tygodnik katolicki Niedziela, a w nim o proklamacji Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana, o Adwencie, o bpie Antonim Baraniaku, nazywanym „Żołnierzem Niezłomnym Kościoła” i filmie o jego życiu, a w dodatku toruńskim o nowej parafii w Diecezji Toruńskiej – św. Andrzeja Apostoła w Toruniu, Do nabycia także najnowsze wydanie Nowin Parafialnych oraz czasopisma: Nasza Arka i Miłujcie się.

+ W minionym tygodniu na miejsce spoczynku odprowadziliśmy:
- śp. Leszka Lemańskiego

Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 2016-11-20

+ Kończy się dzisiaj Nadzwyczajny Jubileuszowy Rok Miłosierdzia. O godz. 10:00 będziemy sprawowali Mszę św. dziękczynną za łaski Roku Jubileuszowego. Jubileuszowy Akt przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana dokona się w czasie nabożeństwa po sumie parafialnej i wieczorem w łączności z nieszporami. 

+ Przed kościołem przeprowadzona zostanie zbiórka ofiar do puszek na organizację Orszaku Trzech Króli w Grudziądzu w roku 2017. 

+ W sobotę, 26 listopada o godz. 8:30 sprawowana będzie Msza św. zbiorowa za zmarłych. 

+ W przyszłą niedzielę, 27 listopada, na Mszach św. wystąpi p. Tomasz Dorniak. Po Mszy św. będzie możliwość nabycia płyty CD zespołu Lider. Na godz. 15:00 zapraszamy do Kawiarenki pod plebanią na wykład pt.: „Stop dla raka i genetycznie modyfikowanej żywności”.

+ Również w przyszłą niedzielę o godz. 10:00 wraz ze wspólnotą Sióstr Zmartwychwstanek będziemy dziękowali Bogu za 125 lat Zgromadzenia. 

+ W przyszłą niedzielę, na wszystkich Mszach św. zostaną pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Informujemy, że nikt z ramienia parafii nie jest upoważniony do sprzedaży lub roznoszenia opłatków wigilijnych po domach. Będzie możliwość zaopatrzenia się w opłatki tuż po zakończeniu Mszy św. w wejściu do kościoła, a później także dostępne będą w sklepiku parafialnym, zakrystii i biurze. Składane przy tej okazji ofiary będą przeznaczone na renowację pierwszej stacji Drogi Krzyżowej.

+ W biurze parafialnym przyjmujemy zdrowaśki roczne za zmarłych, za których modlić się będziemy począwszy od następnej niedzieli, po różańcu o godz. 8:00 i przed Mszą św. o godz. 10:00. 

+ W ramach akcji Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w biurze parafialnym, zakrystii bądź w sklepiku można nabyć świece na stół wigilijny. Cena świec: dużej – 12 zł, małej – 6 zł.

+ Biuro Radia Maryja zaprasza na wyjazd do Torunia w sobotę 3 grudnia z okazji 25-tej rocznicy powstania Radia Maryja. Zbiórka i wyjazd sprzed kościoła w Tarpnie. Koszt 20 zł. Zapisy w biurach parafialnych grudziądzkich parafii oraz pod numerami telefonów podanymi w gablocie. 

+ W sklepiku parafialnym do nabycia tygodnik katolicki Niedziela, a w nim o uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, trzęsieniu ziemi we Włoszech, o Apokalipsie św. Jana, nowym prezydencie USA, a w dodatku toruńskim Diecezjalnym Kongresie Grup Modlitwy Ojca Pio, relacja ze Mszy św. dziękczynnej ks. Prał. Henryka Kujaczyńskiego, emerytowanego proboszcza parafii na Strzemięcinie, z Korowodu Świętych w Tarpnie i diecezjalnym konkursie organizowanym, m.in. przez Grudziądzkie Centrum Caritas, którego zakończenie odbyło się w naszej Bazylice. Do nabycia także czasopisma: Nasza Arka w całości poświęcona osobie bpa Czesława Kaczmarka i Miłujcie się.

+ W minionym tygodniu na miejsce spoczynku odprowadziliśmy:
- śp. Edmunda Zalewskiego
​- śp. Mirosława Pawlika

XXXIII Niedziela Zwykła - 2016-11-13

+ Przeżywamy dzisiaj VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przed kościołem przeprowadzona zostanie zbiórka ofiar do puszek na pomoc potrzebującym chrześcijanom w Iraku. 

+ Dzisiaj suma parafialna sprawowana będzie w intencji śp. Czesława Szachnitowskiego, Honorowego Obywatela Grudziądza, w pierwszą rocznicę jego śmierci. Liturgię Mszy św. śpiewem uświetni chór męski Harfa z Warszawy.

+ Także dzisiaj na godz. 16:00 do Kawiarenki pod plebanią wraz ze scholą parafialną i harcerzami zapraszamy na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. 

+ Do 19 listopada w Bazylice trwać będzie nowenna przed Jubileuszowym Aktem przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Katecheza i nabożeństwo codziennie o godz. 17:30. Zapraszamy do duchowego przygotowania na uroczystość Chrystusa Króla kończącą Jubileuszowy Rok Miłosierdzia. 

+ W środę, 16 listopada po Mszy św. wieczornej spotkanie parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. 

+ W sobotę, 19 listopada o godz. 10:30 w parafii Niepokalanego Serca NMP w Grudziądzu odprawiona zostanie Msza św. w intencji zmarłych kapłanów naszego dekanatu. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. 

+ W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza. 

+ W niedzielę 20 listopada kończy się Nadzwyczajny Jubileuszowy Rok Miłosierdzia. O godz. 10:00 będziemy sprawowali Mszę św. dziękczynną za łaski Roku Jubileuszowego. Jubileuszowy Akt przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana dokona się w czasie nabożeństwa po sumie parafialnej i wieczorem w łączności z nieszporami.

+ W przyszłą niedzielę przed kościołem przeprowadzona zostanie zbiórka ofiar do puszek na organizację Orszaku Trzech Króli w Grudziądzu w roku 2017.

+ W biurze parafialnym przyjmujemy zdrowaśki roczne za zmarłych. 

+ Biuro Radia Maryja zaprasza na wyjazd do Torunia w sobotę 3 grudnia z okazji 25-tej rocznicy powstania Radia Maryja. Zbiórka i wyjazd sprzed kościoła w Tarpnie. Koszt 20 zł. Zapisy w biurach parafialnych grudziądzkich parafii oraz pod numerami telefonów podanymi w gablocie. 

+ W sklepiku parafialnym do nabycia tygodnik katolicki Niedziela. Do nabycia także najnowsze wydanie Nowin Parafialnych orazczasopisma: Nasza Arka i Miłujcie się.

XXXII Niedziela Zwykła - 2016-11-06

+ W naszej parafii witamy serdecznie ks. prof. Tomasza Tułodzieckiego wraz z alumnami Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu, którzy przybyli do naszej parafii w ramach organizowanej przez seminarium duchowne tzw. niedzieli powołaniowej. 

+ Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu.

+ Dzisiaj o godz. 17:15 spotkanie członków Żywego Różańca połączone z modlitwą różańcową wraz z wypominkami za zmarłych członków tej wspólnoty. 

+ W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. 

+ W poniedziałek i we wtorek o godz. 17:15 – różaniec w intencji zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych. 
+ We wtorek po Mszy św. o godz. 8:30 spotkanie parafialnego Klubu Seniora, a o godz. 20:00 Apel Maryjny. 

+ W środę o godz. 17:15 nabożeństwo do bł. Anieli Salawy i różaniec w intencji zmarłych członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Po Mszy św. wieczornej spotkanie parafialnego Zespołu Charytatywnego im. Św. o. Pio. 

+ W piątek, w Narodowe Święto Niepodległości, Msze św. w naszej Bazylice o godz. 7:00, 8:30 i 18:00. Na godz. 9:30 zapraszamy na koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru Kolegiata. O godz. 10:00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem kompanii Honorowej Wojska Polskiego i chóru męskiego Echo. 

+ Biskupi Polscy zgromadzeni na Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski, na podstawie przepisów prawa kanonicznego, udzielili na dzień 11 listopada dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. 

+ Od 11 do 19 listopada w Bazylice trwać będzie nowenna przed Jubileuszowym Aktem przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Katecheza i nabożeństwo codziennie o godz. 17:30. Zapraszamy do duchowego przygotowania na uroczystość Chrystusa Króla kończącą Jubileuszowy Rok Miłosierdzia. 

+ W przyszłą niedzielę, 13 listopada przeżywamy VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przed kościołem przeprowadzona zostanie zbiórka ofiar do puszek na pomoc potrzebującym chrześcijanom w Iraku. Suma parafialna sprawowana będzie w intencji śp. Czesława Szachnitowskiego, Honorowego Obywatela Grudziądza, w pierwszą rocznicę jego śmierci. Liturgię Mszy św. śpiewem uświetni chór męski Harfa z Warszawy. 

+ Także w przyszłą niedzielę na godz. 16:00 do Kawiarenki pod plebanią zapraszamy na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. 

+ W biurze parafialnym przyjmujemy zdrowaśki roczne za zmarłych. 

+ Biuro Radia Maryja zaprasza na wyjazd do Torunia w sobotę 3 grudnia z okazji 25-tej rocznicy powstania Radia Maryja. Zbiórka i wyjazd sprzed kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Koszt 20 zł. Zapisy w biurach parafialnych grudziądzkich parafii oraz pod numerami telefonów podanymi w gablocie. 

+ W sklepiku parafialnym do nabycia tygodnik katolicki Niedziela. Do nabycia także czasopisma: Nasza Arka i Miłujcie się.

+ W minionym tygodniu na miejsce spoczynku odprowadziliśmy:
- śp. Piotra Sierosławskiego
​- śp. Krystynę Gościnną

​​IV Niedziela Zwykła - 2016.01.31
Twoje-Miasto
© 2010-2015 Kolegiata Grudziądz Powered by Twoje-Miasto Sp. z o.o.