XXV Niedziela Zwykła - 2014.09.21

+ Stałe nabożeństwa w tygodniu:
   - niedziela – 1730 – Nieszpory
   - środa – 1730 – Katecheza dla dorosłych 
                 – 1800 – Nowenna do Matki Bożej Łaskawej i Msza św.
  - czwartek – po Mszy św. o 830 - nabożeństwo do bł. Jana Pawła II
  - piątek – 1730 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
  - sobota – 800 – Godzinki
                             – po Mszy św. o 830 – Różaniec w intencji Ojczyzny
                             – od 1700 – okazja do spowiedzi

+ Z kalendarza liturgicznego: we wtorek wspominamy św. o. Pio, w czwartek bł. Władysława z Gielniowa, w sobotę św. Wincentego a Paulo

+ Dzisiaj na Mszę św. o godz. 1300 oraz spotkanie bezpośrednio po niej zapraszamy osoby dorosłe, które pragną przygotować się i przystąpić do sakramentu bierzmowania.

+ Mszą św. o godz. 1800 rozpoczną się Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy. Po Mszy św. spotkanie w salce parafialnej. Serdecznie zapraszamy.

+ Dzisiaj odbywa się w naszym kościele promocja książek dr Wandy Półtawskiej, wieloletniej współpracownicy św. Jana Pawła II, cudownie uzdrowionej przez św. o. Pio, autorki dyskutowanej obecnie Deklaracji Wiary Lekarzy. Jej książka „By rodzina była Bogiem silna” jest pełnym przykładów z życia poradnikiem dla każdego.

+ W poniedziałek na godzinę 1730 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę w intencji dzieci poczętych a nienarodzonych.

+ W środę na godz. 1730 zapraszamy wszystkich na kolejną katechezę dla dorosłych. Po Nowennie do Matki Bożej sprawowana będzie Msza św. dziękczynna za dar pielgrzymki parafialnej do Wadowic i Częstochowy.

+ W sobotę, 27 września o godz. 830 zostanie odprawiona Msza św. zbiorowa za zmarłych. Intencje można składać w biurze parafialnym.

+ W sobotę, 27 września z parkingu przy ul. Sienkiewicza (przy targowisku) o godz. 600 wyruszy pielgrzymka do Częstochowy na XXX Ogólnopolską Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin. Powrót w niedzielę ok. godz. 2200.

+ W przyszłą niedzielę przed kościołem przeprowadzona zostanie zbiórka ofiar na potrzeby Grudziądzkiego Centrum Caritas.

+ Po raz kolejny na skrzyżowaniach ulic miast świata zbiorą się wierni Kościoła Katolickiego, by wziąć udział w inicjatywie modlitewnej „Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast świata”. Pragniemy również i my włączyć się do wspólnej modlitwy. Zapraszamy wszystkich w niedzielę, 28 września na Plac Miłośników Astronomii, przed Kościół Pojezuicki, na godz. 1500, gdzie zawierzymy świat Miłosierdziu Bożemu. W tym roku szczególnie modlimy się za prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie i za Ukrainę. Zachęcamy do licznego udziału, który będzie świadectwem wiary w Miłosierdzie Boże.

+ Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Kuria Diecezjalna Toruńska oraz Parafia św. Mikołaja Bpa w Grudziądzu zapraszają na cykl wykładów poświęconych wybranym aspektom dziedzictwa kulturowego województwa kujawsko-pomorskiego Poznając historię lepiej rozumiemy teraźniejszość. Wykłady te odbywać będą się w salce parafialnej, we wtorki od 23 września do 21 października o godz. 1830. Pierwszy wykład: Czy na zakon krzyżacki można patrzeć pozytywnie? Znaczenie zakonu krzyżackiego dla historii województwa kujawsko-pomorskiego - o zakonie krzyżackim inaczej  wygłosi prof. Waldemar Rozynkowski z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, we wtorek 23 września o godz. 1830. Serdecznie zapraszamy.

+ W sklepiku parafialnym do nabycia tygodnik katolicki Niedziela a w nim m.in. o cudzie uzdrowienia i rozpoczynającym się procesie kanonizacyjnym bł. ks. Jerzego Popiełuszki, o środkach społecznego przekazu, o św. o. Pio, tajemnicy Bożego Miłosierdzia, wywiad z aktorką Anną Dymną, a w dodatku toruńskim o diecezjalnym forum ewangelizacyjnym, pielgrzymce rolników na Jasną Górę i bractwie św. Izydora. Do nabycia także kalendarz parafialny na 2015 rok w cenie 5 zł.

+ W minionym tygodniu do wieczności odeszli: 
      - śp. Mirosław Bagniewski
      - śp. Wiesława JarzyńskaTwoje-Miasto
© Twoje-Miasto Sp. z o.o.