XXI Niedziela Zwykła - 2014.08.24

+ W odpowiedzi na apel Prezydium Konferencji Episkopatu Polski zachęcamy do uczestnictwa w Mszach świętych 26 sierpnia w uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej sprawowanych w Bazylice o godz. 700, 830 i 1800. Zapraszamy również na modlitwę różańcową w intencji prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie o godz. 800. Zachęcamy także do osobistej modlitwy w tej intencji przed obrazem Marki Bożej Łaskawej, który z tej racji przez cały dzień pozostanie odsłonięty. W przyszłą niedzielę zgodnie z prośbą naszego Księdza Biskupa przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc chrześcijanom na Bliskim Wschodzie.

+ Dziękujemy dzisiaj Ks. Grzegorzowi Burdyńskiemu MIC za Słowo Boże i pomoc duszpasterską w naszej parafii. Po Mszy św. będzie można wesprzeć ofiarą misję mariańską w Kazachstanie do czego serdecznie zapraszamy.

+ Z kalendarza liturgicznego: we wtorek uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, w środę wspomnienie św. Moniki, w czwartek wspomnienie św. Augustyna bpa i dra Kościoła, w piątek wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

+ Z racji zbliżającego się odpustu, wyjątkowo w ostatnią niedzielę miesiąca za tydzień 31 sierpnia o godz. 1700 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.

+ Msza święta zbiorowa za zmarłych sprawowana będzie w Bazylice, w 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej, to jest w poniedziałek 1 września o godz. 830. Intencje przyjmujemy w biurze parafialnym. Również 1 września w rocznicę bitwy pod Krojantami o godz. 1800 zostanie odprawiona Msza św. w intencji poległych Ułanów z 18 Pułku Ułanów Pomorskich.

+ Są  jeszcze  wolne  miejsca  na wyjazd organizowany przez Biuro Radio Maryja w Grudziądzu do Torunia (6 września) na dziękczynienie Rodziny Radia Maryja. Szczegóły na zaproszeniu wywieszonym w gablocie i kruchcie.

+ Przypominamy,  że intencje  Mszalne  w  soboty i niedzielę można  zamawiać  w  zakrystii  bezpośrednio po  Mszy  św., a  w  tygodniu  w  biurze parafialnym w  godzinach urzędowania. 

+ W sklepiku parafialnym do nabycia tygodnik katolicki Niedziela, w którym znajdziemy artykuły dotyczące pielgrzymki papieża Franciszka do Korei, a w dodatku toruńskim o pielgrzymkach z naszej diecezji na Jasną Górę.

+ W minionym tygodniu do wieczności odszedł:
      - śp. Henryk Kołc


Twoje-Miasto
© Twoje-Miasto Sp. z o.o.