III Niedziela Zwykła - 2015.01.25

Podziękowanie biskupa sosnowieckiego

      Z całego serca dziękuję za zrozumienie naszej trudnej sytuacji po pożarze sosnowieckiej katedry i pospieszenie nam z pomocą w tym strasznym nieszczęściu. Jestem niezmiernie wdzięczny Księdzu Biskupowi i Wiernym Diecezji Toruńskiej za włącznie się w dzieło ratowania sosnowieckiej bazyliki katedralnej i przekazanie nam daru w wysokości 59.000 zł.
     Składam serdeczne Bóg zapłać za tę hojną ofiarę i proszę o modlitwę. Wsparcie duchowe w tej trudnej sytuacji jest nam ogromnie potrzebne.
    Pragnę dodać, że w każdą środę w parafii katedralnej odprawiana jest Msza św. w intencji wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców.

w Panu oddany

bp Grzegorz Kaszak, Biskup Sosnowiecki


Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Biskupów Tymoteusza i Tytusa, we wtorek bł. Jerzego Matulewicza, w środę św. Tomasza z Akwinu, w sobotę św. Jana Bosko.

Dzisiaj przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar na potrzeby Grudziądzkiego Centrum Caritas. Po Mszy św. o godz. 1300 odbędzie się pierwsze spotkanie dla osób dorosłych pragnących przygotować się i przystąpić do sakramentu bierzmowania, a na godz. 1500 zapraszamy na nabożeństwo przy żłóbku

W sobotę, 31 stycznia o godz. 830 zostanie odprawiona Msza św. zbiorowa za zmarłych. Intencje można składać w biurze parafialnym.

W poniedziałek, 2 lutego, obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. W przededniu tego święta, w niedzielę, 1 lutego, o godz. 1000 uroczyście celebrowana będzie Msza św. w intencji osób konsekrowanych posługujących w naszym mieście.

Także w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1130 dzieciom przygotowującym się do przyjęcia I Komunii św. zostaną poświęcone świece. O godz. 1500 ostatnie nabożeństwo przy żłóbku. O godz. 1700 spotkanie członków Żywego Różańca. Kolekta przeznaczona będzie na cele inwestycyjne w parafii.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do Medjugorie, organizowaną przez naszą parafię w dniach od 13 do 22 lipca 2015 roku. Program pielgrzymki przewiduje zwiedzanie Budapesztu, Mostaru, Dubrownika, Splitu, Trogiru, Wiednia oraz Jezior Plitwickich. Szczegółowy program pielgrzymki znajduje się w gablocie, biurze parafialnym i na stronie internetowej parafii. Zapisy w biurze parafialnym.

W tym tygodniu kończymy wizytę duszpasterską w domach naszych parafian. Dzisiaj Kolędę rozpoczniemy od godz. 1500, natomiast od poniedziałku do czwartku od godz. 1600.

Data

Dzień tygodnia

Ulice

25 I 2015

Niedziela

Słowackiego 9- do końca (nieparzyste)

26 I 2015

Poniedziałek

Roty Grudziądzkiej, Zaułek

27 I 2015

Wtorek

Księcia Witolda, Jagiellończyka,

28 I 2015

Środa

Nadgórna 44-60, Wędkarska, Grunwaldzka

29 I 2015

Czwartek

Jagiełły, Malborska, Łokietka, Garnizonowa

Gdyby z ważnych powodów ktoś nie mógł przyjąć kolędy w wyznaczonym wcześniej terminie, może to uczynić w przyszłą sobotę, tj. 31 stycznia od godz. 1500 – po wcześniejszym zgłoszeniu w biurze parafialnym do czwartku, 29 stycznia włącznie.

W sklepiku parafialnym do nabycia tygodnik katolicki Niedziela.

W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
      - śp. Dariusz Kwarciński
     - śp. Krzysztof Socha
     - śp. Roman Zaborowski    
            Wieczny odpoczynek...

Twoje-Miasto
© 2010-2015 Kolegiata Grudziądz Powered by Twoje-Miasto Sp. z o.o.