XX Niedziela Zwykła - 2017-08-20

+ Dzisiaj o godz. 10:00 w Bazylice zostanie odprawiona uroczysta Msza św. z okazji Spotkania Kawalerzystów II RP, ich Rodzin i Miłośników Kawalerii w Grudziądzu.  

+ W najbliższą sobotę, 26 sierpnia przypada uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. w Bazylice o godz. 7:00, 8:30 i 18:00. Na Mszach św. odnowienie Jasnogórskich Ślubów.

Również w sobotę 26 sierpnia Żywy Różaniec z całej naszej diecezji pielgrzymuje do Torunia do parafii Ojców Paulinów. Z naszej parafii organizowany jest również wspólny wyjazd. Koszt 15 zł, wyjazd w sobotę o godz. 8:00 z parkingu przy ul. Sienkiewicza. Zapisy w biurze parafialnym.  

+ Za tydzień, w niedzielę 27 sierpnia rozpocznie się w naszej Bazylice Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Pierwszy koncert za tydzień o godz. 20:00 w wykonaniu cenionego wykonawcy i improwizatora Pana Karola Mossakowskiego z Paryża. W programie między innymi dzieła J.S. Bacha i improwizacje na popularne tematy. Szczegóły na plakatach i ulotkach informacyjnych. Serdecznie zapraszamy do Bazyliki 27 sierpnia o godz. 20:00. 

+ W następną niedzielę zbiórka do puszek na Grudziądzkie Centrum Caritas.

+ Są jeszcze ostatnie miejsca na pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Głotowa 7 października oraz na Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin 23 i 24 września, a także na spotkanie w Rodzinie Radia Maryja 2 września. Zapisy w biurze parafialnym.

+ W sklepiku parafialnym do nabycia tygodnik katolicki Niedziela, a w nim również informacje z naszej parafii. Do nabycia także czasopismo Nasza Arka, w całości poświęcone Matce Bożej Częstochowskiej. 

+ W minionym tygodniu do wieczności odeszła:
- śp. Barbara Szytniewska
- śp. Tadeusz Boros

XIX Niedziela Zwykła - 2017-08-13

+ Dzisiaj na godz. 10:00 zapraszamy do Bazyliki na Mszę św. za Ojczyznę z udziałem kompanii honorowej Wojska Polskiego. 

+ Na godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo fatimskie z różańcową procesją światła. Po nabożeństwie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Msza św. o godz. 19:30.

+ We wtorek, 15 sierpnia obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto zobowiązujące do uczestnictwa w Mszy św. Msze św. w Bazylice o godz. 6:30, 8:30, 10:00 (Msza św. za Ojczyznę), 11:30, 13:00, 18:00 i 19:30. Na Mszach św. o godz. 6:30 i 8:30 tradycyjne błogosławieństwo zbóż, ziół, kwiatów i plonów ziemi. W naszej Bazylice można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.  

+ W przyszłą niedzielę o godz. 10:00 w Bazylice zostanie odprawiona uroczysta Msza św. 
z okazji Spotkania Kawalerzystów II RP, ich Rodzin i Miłośników Kawalerii 
w Grudziądzu. 

+ Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Przy Parafii Św. Mikołaja w Grudziądzu organizuje wyjazd do Częstochowy na 33 Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin w dniach 23 – 24 września 2017. Koszt wyjazdu wraz z noclegiem: 120 złotych. Zapisy w biurze parafialnym. 

+ W dniu 7 października (sobota) organizowana jest parafialna pielgrzymka do Gietrzwałdu - miejsca objawień Matki Bożej i Sanktuarium Najświętszego Sakramentu w Głotowie. Koszt wyjazdu to 35 zł. Zapisy w biurze parafialnym. 

+ Parafia św. Józefa Oblubieńca w Mniszku i Zarząd rejonowy Stowarzyszenia Rodzin Katolickich zapraszają na pieszą pielgrzymkę na uroczystości odpustowe do sanktuarium w Mokrem. Pielgrzymka wyruszy z Mniszka 15 sierpnia o godz. 7:00. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie. 

+ Biuro Radia Maryja organizuje wyjazd do Torunia w dniu 2 września na dziękczynienie w Rodzinie. Zapisy w biurze parafialnym i biurze Radia Maryja. 

+ W sklepiku parafialnym do nabycia tygodnik katolicki Niedziela a w nim o programie Rodzina 500+, o fenomenie pielgrzymowania, Cudzie nad Wisłą w 1920 roku. Do nabycia także czasopismo Nasza Arka, w całości poświęcone Matce Bożej Częstochowskiej. 

+ W minionym tygodniu do wieczności odeszła:
- śp. Jan Hirsz
- śp. Gertruda Jabłońska
- śp. Lucyna Kaźmierczak
- śp. Kazimierz Raszkowski

Przemienienie Pańskie - 2017-08-06

+ Dziękujemy  ks. Andrzejowi  Kowalskiemu, za  wygłoszone  słowo  i  dzisiejszą  posługę  w naszej  Bazylice. 

+ Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby gospodarcze parafii.

+ Dzisiaj na godz. 16:00 zapraszamy na koncert w wykonaniu p. Katarzyny Chęsy, misjonarki z Kazachstanu. 

+ W związku z koncertem spotkanie członków Żywego Różańca odbędzie się o godz. 17:15. 

+ We wtorek o godz. 20:00 Apel Maryjny.

+ W środę na godz. 17:00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci bł. Anieli Salawy prowadzone przez Franciszkański Zakon Świeckich.

+ W piątek Mszą św. wieczorną o godz. 18:00 rozpoczynamy coroczną adorację Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. Będzie ona trwała całą noc i w sobotę do godziny 14:00. Szczegółowy plan wywieszony jest w gablocie i kruchcie. Pomagajmy sobie wzajemnie w dotarciu do kościoła na adorację, szczególnie w godzinach nocnych. Oczywiście do adoracji można włączyć się w każdym dogodnym dla siebie momencie. Zatroszczmy się o to, by Chrystus wystawiony w Najświętszym Sakramencie Ołtarza był prawdziwie adorowany przez tę dobę w naszej Bazylice. W czasie adoracji będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi św. – w piątek od 19:00 do 24:00 i w sobotę od 6:00 do 14:00. 

+ Wyjątkowo w tym roku, obchody Święta Wojska Polskiego w naszym mieście odbędą się w niedzielę 13 sierpnia. Na godz. 10:00 zapraszamy do Bazyliki na Mszę św. za Ojczyznę z udziałem kompanii honorowej Wojska Polskiego. 

+ W niedzielę, 13 sierpnia, na godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo fatimskie z różańcową procesją światła. Po nabożeństwie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Msza św. o godz. 19:30.

+ Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Przy Parafii Św. Mikołaja w Grudziądzu organizuje wyjazd do Częstochowy na 33 Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin w dniach 23 – 24 września 2017. Koszt wyjazdu wraz z noclegiem: 120 złotych. Zapisy w biurze parafialnym. 

+ W dniu 7 października (sobota) organizowana jest parafialna pielgrzymka do Gietrzwałdu, miejsca objawień Matki Bożej. Koszt wyjazdu to 35 zł. Zapisy w biurze parafialnym. 

+ W sklepiku parafialnym do nabycia tygodnik katolicki Niedziela, czasopismo Nasza Arka.

​XVII Niedziela Zwykła - 2017-07-30

+ Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 odbędzie się w naszej Bazylice ostatnie spotkanie i zapisy pielgrzymów udających się w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę.

+ Dzisiaj przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Grudziądzkiego Centrum Caritas.

+ We wtorek, 1 sierpnia po południu i w środę, 2 sierpnia przez cały dzień w każdym kościele parafialnym można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli” pod zwykłymi warunkami.

+ W środę 2 sierpnia o godz. 600 zostanie odprawiona Msza Święta, po której nastąpi wymarsz pątników udających się w pielgrzymce na Jasną Górę. Zachęcamy do udziału. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 700.

+ W pierwszy czwartek sierpnia Godzina Święta od 1700 i okazja do spowiedzi.

+ W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 1600. O godz. 1630 Msza św.

+ W pierwszą sobotę sierpnia o godz. 830 sprawowana będzie Msza św. z aktem zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi.

+ W sobotę, 5 sierpnia obchodzimy wspomnienie rocznicy poświęcenia Bazyliki Matki Bożej Większej w Rzymie (z racji afiliacji naszego sanktuarium nawiedzając Grudziądzką Bazylikę można w tym dniu zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami).

+ W przyszłą niedzielę w święto Przemienienia Pańskiego, liturgię Mszy św. swoim śpiewem ubogaci p. Katarzyna Chęsy. Katarzyna Chęsy jest absolwentką Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Od 12 lat pracuje jako świecka misjonarka w Karagandzie w Kazachstanie. Natomiast na godz. 1600 zapraszamy na koncert w wykonaniu p. Katarzyny. Swój recital urozmaici ciekawymi informacjami o pracy misyjnej i sytuacji Kościoła katolickiego w Kazachstanie, który w potocznej świadomości kojarzy się z zsyłkami w czasach komunizmu. W Karagandzie jest odpowiedzialna za organizację życia muzycznego katedry.

+ W związku z koncertem spotkanie członków Żywego Różańca odbędzie się o godz. 1715. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby gospodarcze parafii.

+ Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Przy Parafii Św. Mikołaja w Grudziądzu organizuje wyjazd do Częstochowy na 33 Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin w dniach 23 – 24 września 2017. Koszt wyjazdu wraz z noclegiem: 120 złotych. Zapisy w biurze parafialnym.

+ W dniu 7 października (sobota) organizowana jest parafialna pielgrzymka do Gietrzwałdu, miejsca objawień Matki Bożej. Koszt wyjazdu to 35 zł. Zapisy w biurze parafialnym.

+ W sklepiku parafialnym do nabycia tygodnik katolicki Niedziela.

+ W minionym tygodniu do wieczności odeszła:
- śp. Krystyna Bunkowska-Cyrankowska


XVI Niedziela Zwykła - 2017-07-23

+ W sobotę, 29 lipca o godz. 8:30 sprawowana będzie Msza św. zbiorowa za zmarłych. Intencje można składać w biurze parafialnym. 

+ W przyszłą niedzielę przed kościołem przeprowadzona zostanie zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Grudziądzkiego Centrum Caritas. 

+ Przypominamy, że w każdą sobotę i niedzielę można zamawiać intencje Mszy św. również w zakrystii, po Mszy św. bezpośrednio u księdza. Jednocześnie informujemy, że jest już terminarz Mszy św. sprawowanych w Bazylice na rok 2018.

+ W przyszłą niedzielę, 30 lipca, po Mszy św. o godz. 18:00 w naszej bazylice odbędzie się ostatnie spotkanie i zapisy pielgrzymów udających się na Jasną Górę. 

+ W sklepiku parafialnym do nabycia tygodnik katolicki Niedziela. 
W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
śp. Marek Klein  
śp. Kamila Kopecka
XV Niedziela Zwykła - 2017-07-16

+ W Środę, 19 lipca o godz. 12:00 w Bazylice zostanie odprawiona Msza św. w intencji Policji, z okazji przypadającego w tych dniach święta. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Grudziądzkich Policjantów.

+ 2 sierpnia wyruszy z naszej Bazyliki XXIX piesza pielgrzymka z Grudziądza na Jasną  Górę. Serdecznie zachęcamy do udziału w tym wyjątkowym akcie religijnym wszystkich, którym siły i czas na to pozwoli. Z naszej parafii pielgrzymować będą ks. Artur i ks. Piotr. Konieczne informacje zawarte są na plakacie. Również Księża udzielą informacji osobom zainteresowanym. 
+ Przypominamy, że w każdą sobotę i niedzielę można zamawiać intencje Mszy św. również w zakrystii, po Mszy św. bezpośrednio u księdza. Jednocześnie informujemy, że jest już terminarz Mszy św. sprawowanych w Bazylice na rok 2018.

+ W sklepiku parafialnym do nabycia tygodnik katolicki Niedziela.

W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
śp. Honorata Grupińska  
śp. Ryszard Wilczewski
śp. Marek Ogonowski

XIV Niedziela Zwykła - 2017-07-09

+ Dziękujemy ks. Marcinowi Kani za dzisiejszą posługę w naszej parafii i wygłoszone Słowo Boże.

+ Już 2 sierpnia wyruszy z naszej Bazyliki XXIX piesza pielgrzymka z Grudziądza na Jasną Górę. Serdecznie zachęcamy do udziału w tym wyjątkowym akcie religijnym wszystkich, którym siły i czas na to pozwoli. Z naszej parafii pielgrzymować będą ks. Artur i ks. Piotr. Konieczne informacje zawarte są na plakacie. Również Księża udzielą informacji osobom zainteresowanym. Dzisiaj przed kościołem przeprowadzona zostanie zbiórka ofiar do puszek na pokrycie kosztów organizacji tegorocznej pieszej pielgrzymki z Grudziądza na Jasną Górę. Dziękujemy za składane ofiary.

+ Dzisiaj o godz. 17:00 nabożeństwo ku czci bł. Anieli Salawy prowadzone przez członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. 

+ W czwartek, 13 lipca kolejne nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 18:00, po Mszy św. modlitwa różańcowa z procesją wokół kościoła i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00. Gorąco zachęcamy do udziału szczególnie w tym roku jubileuszu, setnej rocznicy objawień fatimskich. Bardzo prosimy o udział mężczyzn, którzy ponieśliby figurę Matki Bożej w procesji. 

+ 11,12 i 13 września nasza parafia organizuje tradycyjną pielgrzymkę do Częstochowy. Nawiedzimy również sanktuarium św. Brata Alberta w Krakowie, sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem oraz Piekary Śląskie. Koszt 310 złotych, zapisy w biurze parafialnym już trwają. 

+ W sklepiku parafialnym do nabycia tygodnik katolicki Niedziela. W nim między innymi o pierwszej na terenie Litwy beatyfikacji, o wizycie Prezydenta USA w Warszawie, a w dodatku diecezjalnym o uroczystości ku czci św. Brata Alberta w naszej Bazylice. Natomiast w bibliotece parafialnej jest dziś do nabycia lipcowy numer „List do Pani” .

W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
śp. Eryka Orzechowska  
śp. Grzegorz Hanuś

XII Niedziela Zwykła - 2017-06-25

+ W naszej parafii gościmy ks. Henryka Kuczyńskiego z diecezji Mohylewskiej na Białorusi. Przed kościołem przeprowadzona będzie zbiórka ofiar do puszek na pomoc w budowie kościoła przez ks. Henryka.

+ Nabożeństwa czerwcowe w naszej Bazylice sprawowane są codziennie o godz. 17:30.

+ Dzisiaj o godz. 13:00 sprawowana będzie Msza św. z udziałem harcerzy. Także dzisiaj Mszą św. o godz. 18:00 w parafii św. Maksymiliana Kolbe rozpocznie się pierwsze w tym roku spotkanie osób pragnących wziąć udział w pieszej pielgrzymce z Grudziądza na Jasną Górę. 

+ W poniedziałek o godz. 8:30 w salce parafialnej rozpoczną się wakacyjne spotkania dla zgłoszonych wcześniej dzieci ze szkoły podstawowej. Jeszcze dzisiaj w zakrystii po Mszy św. można zgłosić dziecko do udziału w tych spotkaniach. 

+ W czwartek obchodzimy uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Za nawiedzenie naszej świątyni można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 

+ W pierwszą sobotę lipca o godz. 8:30 sprawowana będzie Msza św. z aktem zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. 

+ Od przyszłej niedzieli, 2 lipca w związku z rozpoczynającym się czasem wakacji, będzie sprawowana dodatkowa Msza św. o godz. 19:30.

+ W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby gospodarcze parafii. 
+ Także w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 18:00 w Bazylice odbędzie się kolejne spotkanie pielgrzymów grupy grudziądzkiej. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną wziąć udział w tegorocznej pielgrzymce. 

+ W niedzielę, 2 lipca z parafii pw. Św. Józefa Oblubieńca w Mniszku wyruszy piesza pielgrzymka do Chełmna. Wyjście o godz. 5:00.

+ W sklepiku parafialnym do nabycia tygodnik katolicki Niedziela, oraz najnowsze wydanie Nowin Parafialnych.

W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
śp. Barbara Kasprzycka
śp. Rozalia Matysek

XI Niedziela Zwykła - 2017-06-18

+ Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które zaangażowały się w przygotowanie i przebieg uroczystości Bożego Ciała, osobom, które przygotowały ołtarz, niosły baldachim, sztandary i feretrony, dziewczynkom sypiącym kwiaty, dzieciom niosącym poduszki i opiekunom, chórowi parafialnemu Kolegiata.  

+ Nabożeństwa czerwcowe w naszej Bazylice sprawowane są codziennie o godz. 17:30

+ W oktawie uroczystości Bożego Ciała tradycyjne procesje eucharystyczne wokół Bazyliki w łączności z nabożeństwem czerwcowym.

+ W poniedziałek o godz. 11:00 sprawowana będzie Msza św. w intencji śp. Czesława Szachnitowskiego. Po Mszy nastąpi odsłonięcie tablicy pamiątkowej przy ul. Spichrzowej. 

+ W czwartek, 22 czerwca o godz. 16:30 sprawowana będzie Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy serdecznie dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli. Od godz. 16:00 okazja do spowiedzi. Przed zakończeniem Mszy św. wieczornej, na koniec oktawy Bożego Ciała - poświęcenie wianków.

+ W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. jak w dzień powszedni. Z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy.

+ W przyszłą niedzielę o godz. 13:00 sprawowana będzie Msza św. z udziałem harcerzy.
W naszej parafii gościć będziemy ks. Henryka Kuczyńskiego z diecezji Mohylewskiej na Białorusi. Przed kościołem przeprowadzona będzie zbiórka ofiar do puszek na pomoc w budowie kościoła przez ks. Henryka. 

+ Także w przyszłą niedzielę Mszą św. o godz. 18:00 w parafii św. Maksymiliana Kolbe rozpocznie się pierwsze w tym roku spotkanie osób pragnących wziąć udział w pieszej pielgrzymce z Grudziądza na Jasną Górę. 

+ W dniach od 26 do 30 czerwca br. w parafii organizowane są zajęcia wakacyjne dla dzieci ze szkoły podstawowej. Rodziców, którzy chcą aby ich dzieci wzięły udział w tych spotkaniach proszeni są o zgłaszanie się w biurze parafialnym. Liczba miejsc jest ograniczona. 

+ Biuro Radia Maryja organizuje wyjazd na Jasną Górę na pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja, w dniach 8-9 lipca br. Koszt pielgrzymki to 150 zł (w tym nocleg w Domu Pielgrzyma). Zapisy przyjmowane są w biurze parafialnym oraz biurze Radia Maryja.

+ W sklepiku parafialnym do nabycia tygodnik katolicki Niedziela, a w nim Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi, Najświętszym Sercu Pana Jezusa, o handlu ludźmi, a w dodatku toruńskim o 20 rocznicy beatyfikacji bł. Marii Karłowskiej, Dniu matki w grudziądzkim więzieniu.

W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
śp. Krystyna Wojciechowska 
śp. Elżbieta Burkacka
​​IV Niedziela Zwykła - 2016.01.31
Twoje-Miasto
© 2010-2015 Kolegiata Grudziądz Powered by Twoje-Miasto Sp. z o.o.