XXV Niedziela Zwykła - 2018-09-23

+ W sobotę, 29 września, o godz. 8:30 sprawowana będzie Msza św. zbiorowa za zmarłych. Intencje można składać w biurze parafialnym. 

+ W przyszłą niedzielę przed kościołem przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas Diecezji Toruńskiej. 

+ W niedzielę, 30 września, w czasie Mszy św. o godz. 11:30 dzieciom przygotowującym się do przyjęcia I Komunii św. zostaną poświęcone różańce. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Wieczór Uwielbienia prowadzony przez wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. 

+ W dniach 29 i 30 września w naszej parafii odbędą się warsztaty ewangeliczne organizowane przez duszpasterzy młodzieży z Grudziądza i wspólnotę Przymierze Miłosierdzia. Koszt 20 zł. Więcej informacji u ks. Piotra. 

+ W sklepiku parafialnym do nabycia tygodnik katolicki Niedziela, czasopismo Nasza Arka.

+ W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
- śp. Norbert Szlode
- śp. Piotr Roszewicz
- śpKatarzyna Andrik
- śp. Zdzisława Kamrowska
- śp. Stanisława Massek 

XXIV Niedziela Zwykła - 2018-09-16

+ Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu.

+ Dziś po Mszy św. o godz. 10:00 odbędzie się spotkanie parafialnego oddziału Akcji Katolickiej. Po Mszy św. o godz. 11:30 odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci z trzecich klas szkół podstawowych, które w tym roku szkolnym będą przygotowywać się do przyjęcia I Komunii św. Natomiast po Mszy św. o godz. 13:00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży trzecich klas gimnazjum pragnących przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowania i ich rodziców. Na to spotkanie zapraszamy także osoby dorosłe, które pragną przyjąć ten sakrament. Natomiast na godz. 16:00 do parafii św. Maksymiliana Kolbe na Strzemięcinie zapraszamy na kolejny koncert w ramach II Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. 

+ W poniedziałek, 17 września, o godz. 5:00 z parkingu przy ul. Sienkiewicza wyruszy pielgrzymka parafialna do Lublina i Drohiczyna. 

+ Także w poniedziałek, na godz. 17:30 zapraszamy na adorację w intencji dzieci poczętych i nienarodzonych oraz Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. 

+ W sobotę, 22 września, o godz. 10:00 w Bazylice sprawowana będzie Msza św. z okazji wręczenia Nagrody im. księdza Janusza Pasierba. Nagrodę odbierze p. Krzesimir Dębski, kompozytor. 

+ W sobotę, 22 września o godz. 9:00 z parkingu przy ul. Sienkiewicza wyruszy pielgrzymka do Częstochowy na ogólnopolskie spotkanie rodzin i małżeństw. Powrót planowany jest w niedzielę, ok. godz. 19:00.

+ W sklepiku parafialnym do nabycia tygodnik katolicki Niedziela, czasopismo Nasza Arka oraz najnowsze wydanie Nowin Parafialnych. 

+ W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
- śp. Waldemar Górka

XXIII Niedziela Zwykła - 2018-09-09

+ Dziękujemy wszystkim, którzy swoją obecnością i aktywnością przyczynili się do ubogacenia uroczystości odpustowych w naszym sanktuarium. „Bóg zapłać!” osobom przygotowującym i dekorującym świątynię, scholi parafialnej i grupie pielgrzymkowej za poprowadzenie czuwania przed obrazem Matki Bożej, chórowi „Kolegiata”, Wspólnocie Żywego Różańca, Apostolatowi Margaretka.

+ We wtorek, 11 września, o godz. 11:00 w kościele Wniebowzięcia NMP w Mokrem odbędzie się pogrzeb śp. ks. prałata Józefa Sołobodowskiego, emerytowanego wieloletniego proboszcza tamtejszej parafii. 

+ W środę, 12 września po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie dla osób udających się w pielgrzymce do Drohiczyna i Lublina. 

+ W czwartek, 13 września zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie z procesją różańcową. Początek o godz. 18:00.

+ W sobotę, 15 września o godz. 17:15 z naszej Bazyliki do Kaplicy Matki Bożej Królowej Pokoju w Wielkich Lniskach wyruszy doroczny Marsz Pokoju. O godz. 19:00 w Wielkich Lniskach Msza św. w intencji pokoju a po niej poczęstunek. Powrót autokarem ok. godz. 21:00. 

+ W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Po Mszy św. o godz. 10:00 odbędzie się spotkanie parafialnego oddziału Akcji Katolickiej. 

+ Także w przyszłą niedzielę, 16 września, po Mszy św. o godz. 11:30 odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci z trzecich klas szkół podstawowych, które w tym roku szkolnym będą przygotowywać się do przyjęcia I Komunii św. Natomiast po Mszy św. o godz. 13:00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży trzecich klas gimnazjum pragnących przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowania i ich rodziców. Na to spotkanie zapraszamy także osoby dorosłe, które pragną przyjąć ten sakrament. 

+ W niedzielę, 16 września, na godz. 16:00 do parafii św. Maksymiliana Kolbe na Strzemięcinie zapraszamy na kolejny koncert w ramach II Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej.  

+ W sklepiku parafialnym do nabycia tygodnik katolicki Niedziela, czasopismo Nasza Arka oraz Misyjne Drogi. 
+ W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
- śpGertruda Malicka

XXII Niedziela Zwykła - 2018-09-02

+ Bóg zapłać za ofiary złożóne na potrzeby inwestycyjne w parafii. 

+ Dzisiaj o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie członków Żywego Różańca.  

+ W poniedziałek 3 września o godz. 16:30 zostanie odprawiona  Msza  św. z prośbą o Boże błogosławieństwo dla uczniów i nauczycieli w roku szkolnym 2018/2019. W czasie tej Mszy św. zostaną pobłogosławione przyniesione przez pierwszoklasistów przybory szkolne. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę rodziców, uczniów i nauczycieli. Okazja do spowiedzi od godz. 16:00. 

+ W środę rozpoczniemy przygotowanie do uroczystości odpustowych ku czci Matki Bożej Łaskawej. W środę Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 8:30 i 18:00; o godz. 17:00 modlitwa rożańcowa i nowenna nieustająca. W czwartek Msze św. z nauką rekolekcyjną o 8:30 i 18:00; Godzina Święta od godz. 17:00. Okazja do spowiedzi w środę i czwartek od 8:00 do 8:30 i od 17:00 do 18:00. 

+ W piątek, 7 września rozpoczynamy obchody uroczystości odpustowych ku czci Matki Bożej Łaskawej. O godz. 18:00 sprawowana będzie Msza św. koncelebrowana przez kapłanów pochodzących z Grudziądza i związanych z naszym Sanktuarium pod przewodnictwem księdza biskupa Andrzeja Suskiego. Natomiast w sobotę, 8 września, sumie odpustowej o godz. 18:00 przewodniczyć będzie ksiądz biskup Wiesław Śmigiel. W sobotę także trwać będzie dzień skupienia Franciszkańskiego Zakonu Świeckich regionu gdańskiego. Szczegółowy plan odpustu znajduje się w gablocie. 

+ W poniedziałek (3 września) i we wtorek (4 września) w godz. od 15:00 do 16:30 w budynku Caritas przy ul. Marcinkowskiego 6-8 odbędą się zapisy dzieci ze szkół podstawowych do Świetlicy Przystań Grudziądzkiego Centrum Caritas. Świetlica jest czynna w godz. od 15:00 do 19:00 w dni nauki szkolnej. 

+ Dnia 8 września wyruszy piesza pielgrzymka z Grudziądza do Rywałdu. Wyjście pątników o godz. 7:30 sprzed Bazyliki. Koszt obejmujący ubezpieczenie i powrót autokarem do Grudziądza to 10 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej. 

+ W sobotę, 8 września organizowany jest Grudziądzki Dzień Seniora, który odbędzie się w godz. od 13:30 do 18:00 na hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej nr 21 na Lotnisku. Szczegółowy program znajduje się w gablocie. 

+ W niedzielę, 9 września, o godz. 8:30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji uczestników Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Niepełnosprawnych OPTAN 2018. 

+ W niedzielę, 16 września, po Mszy św. o godz. 11:30 odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci z trzecich klas szkół podstawowych, które w tym roku szkolnym będą przygotowywać się do przyjęcia I Komunii św. Natomiast po Mszy św. o godz. 13:00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży trzecich klas gimnazjum pragnących przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Na to spotkanie zapraszamy także osoby dorosłe, które pragną przyjąć ten sakrament. 

+ Zwolniły się trzy miejsca na parafialną pielgrzymkę do Drohiczyna, Lublina i Kodnia w dniach 17-19 września. Zapisy w biurze parafialnym. 

+ W sklepiku parafialnym do nabycia tygodnik katolicki Niedziela, czasopismo Nasza Arka. 

+ W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
- śp. Mieczysław Dziura
- śp. Danuta Kiełpikowska
- śpWojciech Aniołowski 
- śp. Helena Kłosowska 
​​IV Niedziela Zwykła - 2016.01.31
Grudziądz Twoje-Miasto
© 2010-2017 Kolegiata Grudziądz Powered by Twoje-Miasto Sp. z o.o.