XI Niedziela Zwykła - 2018-06-17

+ Nabożeństwa czerwcowe w Bazylice codziennie o godz. 17:30.

+ Dzisiaj na godz. 11:00 zapraszamy do kawiarenki pod plebanią na promocję powieści Kazimierza Trybulskiego pt. Chrystian. W programie monodrama Ślepiec, rozmowa z autorem
i możliwość zakupu publikacji. 

+ Także dzisiaj na godz. 11:30 zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców i rodziców na Mszę św. dziękczynną za mijający rok szkolny i katechetyczny.
O godz. 13:00 sprawowana będzie Msza św. z udziałem harcerzy.

+ W czwartek po Mszy św. o godz. 8:30 zapraszamy na spotkanie parafialnego Klubu Seniora.  

+ W najbliższą sobotę, na Mszę św. o godz. 18:00 i spotkanie organizacyjne zapraszamy wszystkie osoby pragnące uczestniczyć w XXX pieszej pielgrzymce z Grudziądza na Jasną Górę. 

+ W przyszłą niedzielę Słowo Boże w naszej parafii wygłosi ks. Dominik Fischer, kapłan naszej diecezji pracujący na Ukrainie. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby jego parafii. Mszę święte śpiewem uświetni także zespół śpiewaczy z Ukrainy. Przed kościołem można będzie nabyć płyty z muzyką tego zespołu. 

+ W niedzielę, 24 czerwca o godz. 18:00 sprawowana będzie Msza św. dziękczynna z okazji 25-lecia istnienia Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Woda Życia”. Po niej wieczór uwielbienia, a w kawiarence wspomnienia i poczęstunek. Członkowie wspólnoty zapraszają wszystkich kiedykolwiek związanych z tą wspólnotą. 

+ W sklepiku parafialnym do nabycia tygodnik katolicki Niedziela, czasopismo Nasza Arka. 

+ W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
- śp. Stanisław Korzeń 
- śp. Henryk Wróblewski  

X Niedziela Zwykła - 2018-06-10

+ Przed kościołem przeprowadzona zostanie zbiórka ofiar do puszek na wsparcie organizacji pieszej pielgrzymki z Grudziądza na Jasną Górę. 

+ Po raz kolejny zapraszamy do zwiedzania miejsc pochówku osób znaczących w historii naszego miasta w czasach II RP. Dziś jest możliwość zwiedzania cmentarza wojskowego i garnizonowego przy ul. Jagiełły. Dla chętnych będzie podstawiony autobus przy Flisaku po Mszy św. o godz. 10:00. Początek zwiedzania ok. godz. 11:30.

+ Także dziasiaj o godz. 15:00 z naszej Bazyliki wyruszy kolejny Marsz dla życia i rodziny, który zakończy się przy kościele Wniebowzięcia NMP przy ul. Moniuszki. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w Marszu. Natomiast o godz. 16:00 w Bazylice wystąpi Polska Opera Królewska w finałowym koncercie Festiwalu Muzyki Dawnej im. Piotra z Grudziądza. 

+ W środę, 13 czerwca zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie połączone z procesją różańcową. Rozpoczęcie nabożeństwa Mszą św. o godz. 18:00. 

+ W sobotę, 16 czerwca po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie parafialnego oddziału Akcji Katolickiej. 

+ W przyszłą niedzielę na godz. 11:00 zapraszamy do kawiarenki pod plebanią na promocję powieści Kazimierza Trybulskiego pt. Chrystian. W programie monodrama Ślepiec, rozmowa z autorem i możliwość zakupu publikacji. 

+ Także w przyszłą niedzielę na godz. 11:30 zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców i rodziców na Mszę św. dziękczynną za mijający rok szkolny i katechetyczny. O godz. 13:00 sprawowana będzie Msza św. z udziałem harcerzy.

+ W sobotę, 16 czerwca o godz. 10:00 w Bazylice Katedralnej w Toruniu święcenia prezbiteratu przyjmą diakon Michał Wyrębski, który odbywał praktykę w naszej parafii oraz pochodzący z Grudziądza diakon Stanisław Szczęsny. Pamiętajmy o nich w naszych codziennych modlitwach

+ W sklepiku parafialnym do nabycia tygodnik katolicki Niedziela, czasopismo Nasza Arka oraz najnowsze wydanie Nowin Parafialnych. 

+ W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
- śp. Radosław Gryczan
- śp. Justyna Szybowska 

IX Niedziela Zwykła - 2018-06-03

+ Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby gospodarcze parafii. 
+ Obchodzimy po raz kolejny Dzień dziękczynienia pod hasłem Dziękujemy za niepodległość. Dzisiaj przed kościołem przeprowadzona zostanie zbiórka ofiar do puszek Świątynię Opatrzności Bożej. 

+ Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11:30 dzieci z czwartych klas szkół podstawowych przeżywać będą rocznicę przyjęcia I Komunii św. O godz. 17:00 spotkanie członków Żywego Różańca. 

+ Także dzisiaj zapraszamy do zwiedzania miejsc pochówku osób znaczących w historii naszego miasta w czasach II RP. Dziś jest możliwość poznania sylwetek zołnierzy, którzy zginęli w kampanii wrześniowej. Natomiast za tydzień zapraszamy do zwiedzania cmentarza wojskowego i garnizonowego przy ul. Jagiełły. Dla chętnych będzie podstawiony autobus przy Flisaku po Mszy św. o godz. 10:00. 

+ Nabożeństwa czerwcowe w naszej Bazylice sprawowane są codziennie o godz. 17:30. 

+ W oktawie uroczystości Bożego Ciała tradycyjne procesje eucharystyczne wokół Bazyliki w łączności z nabożeństwem czerwcowym. 

+ W poniedziałek, 4 czerwca, na godz. 18:30, w ramach trwającego Festiwalu Piotra z Grudziądza, zapraszamy na koncert organowy pt. Bliżej Bacha w wykonaniu p. Marka Mateckiego. 

+ W środę po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie parafialnego zespołu charytatywnego im. św. O. Pio. 

+ W pierwszy czwartek miesiąca Godzina Święta od 17:00 i okazja do spowiedzi. Po Mszy św. spotkanie Apostolatu Margaretka. 

+ W piątek, 8 czerwca, obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W kościele na Tarpnie suma odpustowa odprawiona zostanie o godz. 18:00. Tego dnia nie obowiązuje post piątkowy. W Bazylice o godz. 20:00 Apel Maryjny. 

+ W sobotę w godzinach przedpołudniowych ks. Piotr odwiedzi chorych z posługą sakramentalną. O godz. 17:00 nabożeństwo ku czci bł. Anieli Salawy prowadzone przez Franciszkański Zakon Świeckich. O godz. 11:00 w kościele pw. Niepokalanego Serca NMP odprawiona zostanie suma odpustowa. 

+ W sobotę, 9 czerwca o godz. 6:30 z parkingu przy ul. Sienkiewicza wyruszy parafialna pielgrzymka dzieci komunijnych do Lichenia. 

+ W przyszłą niedzielę przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na wsparcie organizacji pieszej pielgrzymki z Grudziądza na Jasną Górę. 

+ W niedzielę, 10 czerwca na godz. 16:00 zapraszamy do Bazyliki na finałowy koncert Festiwalu Piotra z Grudziądza w wykonaniu Polskiej Opery Królewskiej. 

+ Także w przyszłą niedzielę, o godz. 15:00 z naszej Bazyliki wyruszy kolejny Marsz dla życia i rodziny, który zakończy się przy parafii Wniebowzięcia NMP. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w Marszu. 

+ W sklepiku parafialnym do nabycia tygodnik katolicki Niedziela i czasopismo Nasza Arka.  

+ W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
- śp. Feliks Jachowski
- śp. Janusz Obrębski

Niedziela Trójcy Świętej - 2018-05-27

+ Nabożeństwa majowe i czerwcowe w naszej Bazylice: 
                                  dla dorosłych codziennie o godz. 17:30
Nabożeństwo majowe dla dzieci od poniedziałku do środy w łączności z Mszą św. tzw. Białego Tygodnia. 
 
+ Dzisiaj przed kościołem przeprowadzona zostanie zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Grudziądzkiego Centrum Caritas.

+ W ramach dziękczynienia Panu Bogu za dar Eucharystii, dzieci pierwszokomunijne przez cały tydzień, tzw. biały, będą uczestniczyły w odświętnych strojach we Mszy św. sprawowanej od poniedziałku do środy i w piątek o godz. 16:30.

+ We wtorek i środę na godz. 17:15 zapraszamy na spotkanie dziewczynki pragnące sypać kwiatki w procesji Bożego Ciała.  

+ W czwartek, 31 maja obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. w naszej Bazylice sprawowane będą o godz. 6:30, 8:30, 10:00 (uroczysta suma, po której wyruszy procesja eucharystyczna ulicami miasta), na zakończenie procesji o godz. 13:00 i o 18:00. Procesja eucharystyczna przejdzie ulicami naszego miasta: Rynek, Pańską, Szkolną, Małogroblową i Mickiewicza – do kościoła Niepokalanego Serca NMP, Kosynierów Gdyńskich, Starą, Placem Miłośników Astronomii, Kościelną – do Bazyliki, gdzie nastąpi zakończenie procesji. Jako wyraz naszej wiary w obecność Chrystusa w sakramencie Eucharystii, prosimy o udekorowanie okien swoich domów na trasie procesji. Prosimy także o zorganizowanie się wzorem lat ubiegłych osób noszących feretrony, sztandary, tak aby procesja eucharystyczna ulicami naszego miasta w uroczystość Bożego Ciała jak i w oktawie, miała charakter jak najbardziej uroczysty. 

+ W oktawie uroczystości tradycyjne procesje eucharystyczne wokół Bazyliki w łączności z nabożeństwem czerwcowym. 

+ W pierwszy piątek czerwca spowiedź dla dzieci od godz. 16:00. 

+ W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8:30 sprawowana będzie Msza św. z aktem zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Ks. Artur i ks. Mariusz odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. 

+ W przyszłą niedzielę, 3 czerwca, na Mszy św. o godz. 11:30 dzieci z czwartych klas szkół podstawowych przeżywać będą rocznicę przyjęcia I Komunii św. Dzieci przychodzą w odświętnych strojach (jeżeli to możliwe w albach komunijnych) i gromadzą się o godz. 11:15 pod krzyżem misyjnym, skąd wyruszy procesja do kościoła.   

+ W niedzielę 3 czerwca obchodzimy po raz kolejny Dzień dziękczynienia pod hasłem Dziękujemy za niepodległość. Przed kościołem przeprowadzona zostanie zbiórka ofiar do puszek na świątynię Opatrzności Bożej. Kolekta tej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby gospodarcze parafii. 

+ W przyszłą niedzielę o godz. 17:00 spotkanie członków Żywego Różańca. 

+ W sklepiku parafialnym do nabycia tygodnik katolicki Niedziela i czasopismo Nasza Arka oraz najnowsze wydanie Nowin Parafialnych. 

+ W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
- śp. Małgorzata Oczyńska 

Zesłanie Ducha Świętego - 2018-05-20

+ Nabożeństwa majowe w naszej Bazylice: 
                                  dla dorosłych codziennie o godz. 17:30
                                  dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 16:30

+ W poniedziałek, 21 maja, obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Msze św. jak w dzień powszedni. 

+ W poniedziałek i we wtorek o godz. 16:00 oraz w sobotę o godz. 11:30 odbędą się próby dla dzieci, które przystąpią do I Komunii św. w niedzielę, 27 maja. W sobotę, po zakończonej próbie odbędzie się spowiedź dla tych dzieci. W czwartek o godz. 16:00 próba dla dzieci z grupy sobotniej, natomiast w piątek o 16:00 spowiedź dla tych dzieci. 

+ W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze św. jak w dzień powszedni. 

+ W przyszłą sobotę o godz. 8:30 sprawowana będzie Msza św. zbiorowa za zmarłych. Intencje można składać w biurze parafialnym. 

+ W sobotę, 26 maja w czasie uroczystej Mszy św. o godz. 10:00 do I komunii św. przystąpi pierwsza grupa dzieci z naszej parafii. W związku z tym o godz. 8:00 odmówiony zostanie różaniec za Ojczyznę. Nie będzie Godzinek. 

+ W niedzielę, 27 maja, w czasie Mszy św. o godz. 10:00 do I Komunii św. przystąpi druga grupa dzieci z naszej parafii. Prosimy bardzo, aby osoby uczęszczające na tę Mszę św., a nie związane z uroczystością I Komunii św., wyjątkowo w tym dniu wybrały inną godzinę Mszy św., jednocześnie umożliwiając uczestniczenie w liturgii bliskim i rodzinom dzieci pierwszokomunijnych.  

+ Biały Tydzień rozpocznie się w niedzielę, 27 maja, dla dzieci, które do I Komunii przystąpią dzień wcześniej. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 11:30. Następnie dzieci będą uczestniczyły w Mszach świętych Białego Tygodnia od poniedziałku do środy oraz w piątek o godz. 16:30.

+ W przyszłą niedzielę przed kościołem przeprowadzona zostanie zbiórka ofiar na potrzeby Grudziądzkiego Centrum Caritas.

+ W sobotę, 9 czerwca organizowana jest pielgrzymka dziękczynna dla dzieci, które przystąpią do I Komunii św. Na zgłoszenia od dzieci czekamy do środy. Jeśli pozostaną wolne miejsca, zapraszamy do udziału wszystkich chętnych z parafii. Koszt wyjazdu to 35 zł. 

+ Biuro Radia Maryja organizuje wyjazd na Jasną Górę na pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja, w dniach 7-8 lipca br. Koszt pielgrzymki to 120 zł (w tym nocleg w Domu Pielgrzyma). Zapisy przyjmowane są w biurze parafialnym oraz biurze Radia Maryja.

+ W sklepiku parafialnym do nabycia tygodnik katolicki Niedziela i czasopismo Nasza Arka. 

+ W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
- śp. Henryk Ratkowski

Wniebowstąpienie Pańskie - 2018-05-13

+ Nabożeństwa majowe w naszej Bazylice: 
                                  dla dorosłych codziennie o godz. 17:30
                                  dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 16:30

+ Zapraszamy dzisiaj na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie z różańcową procesją światła. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18:00, po niej procesja różańcowa i wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00. 

+ Wpisując się w obchody jubileuszu odzyskania niepodległości umożliwiamy odwiedzenie wraz z przewodnikiem miejsc pochówku osób znaczących w historii naszego miasta w czasach II RP. Dzisiaj zapraszamy do poznania sylwetek księży zamordowanych przez hitlerowców. Po Mszy św. o godz. 10:00, na Błoniach Nadwiślańskich (koło Flisaka) podstawiony zostanie autokar dla chętnych. Rozpoczęcie zwiedzania ok. 11:30 przy bramie w pobliżu kaplicy cmentarnej. 

+ W tym tygodniu w łączności z nabożeństwem majowym modlimy się Nowenną do Ducha Świętego. 

+ W poniedziałek w czasie nabożeństwa majowego będziemy się modlić szczególnie w intencji dzieci poczętych a nienarodzonych i osób podejmujących Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. 

+ W środę po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie parafialnego oddziału Akcji Katolickiej. 

+ Także w środę, 16 maja, na godz. 19:00 zapraszamy do Bazyliki na koncert inaugurujący IV Festiwal Muzyki Dawnej im. Piotra z Grudziądza. W czasie koncertu wystąpi Schola Gregoriana Pragensis. Wstęp wolny. 

+ W czwartek po Mszy św. o godz. 8:30 spotkanie parafialnego Klubu Seniora.  

+ W czwartek i piątek o godz. 16:00 odbędą się próby dla dzieci, które przystąpią do 
I Komunii św. w sobotę, 26 maja. W związku z tym nabożeństwa majowe dla dzieci w te dni odbędą się o godz. 17:15.

+ W sobotę, 19 maja o godz. 8:30 w Bazylice sprawowana będzie Msza św. z okazji 25lecia istnienia Grudziądzkiego Koła Towarzystwa im. św. Brata Alberta. Po Mszy św. wystawione zostaną fragmenty dramatu Karola Wojtyły pt. Brat naszego Boga w wykonaniu Teatru Rodzinnego, w reżyserii p. Krzysztofa Rotnickiego. O godz. 11:00 Uroczystości jubileuszowe odbędą się w Ratuszu, w  sali 301. W związku z tym, o godz. 8:00 odmówiony zostanie różaniec za Ojczyznę, a nie będzie Godzinek. 

+ W sobotę, 19 maja, zapraszamy do Bazyliki na Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego. Rozpoczęcie spotkania Mszą św. o godz. 18:00. O godz. 19:00 Liturgia Słowa, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i modlitwa o dary Ducha Świętego. Bardzo prosimy o przyniesienie świec. 

+ W dniu 2 czerwca organizowana jest pielgrzymka dla młodzieży na spotkanie młodych nad jeziorem lednickim. Szczegółowe informacje są dostępne u ks. Piotra. 

+ W sklepiku parafialnym do nabycia tygodnik katolicki Niedziela, czasopismo Nasza Arka poświęcone w całości Sanktuarium Matki Bożej w Świętej Lipce oraz najnowsze wydanie Nowin Parafialnych. 

+ W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
- śp. Barbara Strzelecka
- śp. Jadwiga Wollenberg
- śp. Tamara Błoch
- śp. Tadeusz Piotrowski 

VI Niedziela Wielkanocna - 2018-05-06

+ Nabożeństwa majowe w naszej Bazylice: 
                                  dla dorosłych codziennie o godz. 17:30
                                  dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 16:30
  
+ Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby inwestycyjne w parafii.

+ Dzisiaj o godz. 17:00 spotkanie członków Żywego Różańca.  

+ Wpisując się w obchody jubileuszu odzyskania niepodległości umożliwiamy odwiedzenie wraz z przewodnikiem miejsc pochówku osób znaczących w historii naszego miasta w czasach II RP. Dzisiaj zapraszamy na „Zwiedzanie grobów zasłużonych mieszkańców II RP”. Po Mszy św. o godz. 10:00 sprawowanej w bazylice, na Błoniach Nadwiślańskich (koło Flisaka) podstawiony zostanie autokar dla chętnych. Rozpoczęcie zwiedzania ok. 11:30 przy bramie w pobliżu kaplicy cmentarnej. W przyszłą niedzielę zapraszamy do poznania sylwetek księży zamordowanych przez hitlerowców.  

+ We wtorek o godz. 20:00 Apel Maryjny.

+ W środę o godz. 17:00 nabożeństwo ku czci bł. Anieli Salawy. Po Mszy św. wieczornej spotkanie zespołu charytatywnego im. św. o. Pio.

+ W piątek, 11 maja rozpocznie się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha św. Odprawiana ona będzie w łączności w nabożeństwem majowym o godz. 17:30.

+ W sobotę, 12 maja o godz. 10:00 sprawowana będzie Msza św. w intencji strażaków.

+ W przyszłą niedzielę, 13 maja zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeńtwo fatimskie z różańcową procesją światła. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18:00. Po niej procesja różańcowa i wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.  

+ W każdą sobotę od 5 maja do 29 września, wszyscy chętni pragnący zwiedzić wieżę Bazyliki św. Mikołaja spotykają się z dyżurującym przewodnikiem o godzinie 12:00 przed wejściem do Kościoła. 

+ W dniu 2 czerwca organizowana jest pielgrzymka dla młodzieży na spotkanie młodych nad jeziorem lednickim. Szczegółowe informacje są dostępne u ks. Piotra.  

+ Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej Toruńskiej wraz z biurem turystycznym Arcus z Bydgoszczy organizuje pielgrzymkę do Włoch w dniach 1-10 lipca br. w cenie 2590 zł. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie. 

+ W sklepiku parafialnym do nabycia tygodnik katolicki Niedziela, czasopismo Nasza Arka poświęcone w całości Sanktuarium Matki Bożej w Świętej Lipce.  

+ W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
- śp. Kazimierz Plieth
- śp. Zenia Kocięba
- śp. Wiesława Rydzińska 

V Niedziela Wielkanocna - 2018-04-29

+ Przed Kościołem przeprowadzona zostanie zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Grudziądzkiego Centrum Caritas. Dziś po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Wieczór Uwielbienia.  

+ Nabożeństwa majowe w naszej Bazylice sprawowane będą dla dorosłych codziennie o godzinie 17:30.  

+ W czwartek, 3 maja, obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w Bazylice sprawowane będą według porządku niedzielnego. O godzinie 10:00 sprawowana będzie Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem Wojska Polskiego i chóru męskiego Echo. 

+ W pierwszy piątek miesiąca spowiedź dla dzieci od godziny 16:00. O godzinie 16:30 obrzęd Komunii św. połączony z nabożeństwem majowym.  

+ Biskup Toruński Wiesław Śmigiel udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 4 maja, w liturgiczne wspomnienie św. Floriana, męczennika.

+ W pierwszą sobotę maja o godzinie 8:30 sprawowana będzie Msza św. z aktem zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. 

+ W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby inwestycyjne w parafii. O godzinie 17:00 spotkanie członków Żywego Różańca. 

+ Wpisując się w obchody jubileuszu odzyskania niepodległości umożliwiamy odwiedzenie wraz z przewodnikiem miejsc pochówku osób znaczących w historii naszego miasta w czasach II RP. W przyszłą niedzielę, 6 maja, zapraszamy na: "Zwiedzanie grobów zasłuzonych mieszkańców II RP". Po Mszy św. o godzinie 10:00 sprawowanej w Bazylice, na Błoniach Nadwiślańskich (koło Flisaka) podstawiony zostanie autokar dla chętnych. Rozpoczęcie zwiedzania około 11:30 przy bramie w pobliżu kaplicy cmentarnej.

+ Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym zapraszają do udziału w XXIII Ogólnopolskim czuwaniu Odnowy w Duchu Świętym w dniu 19 maja bieżącego roku w Częstochowie. Koszt wyjazdu to 65zł. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie.

+ W sklepiku parafialnym do nabycia tygodnik katolicki "Niedziela", czasopismo "Nasza Arka" oraz najnowsze wydanie "Nowin Parafialnych".

+ W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
- śp. Zygmunt Kaźmierski
- śp. Roman Ostrowski
- śpWładysław Głogowski
- śpKamila Borkowska 
​​IV Niedziela Zwykła - 2016.01.31
Grudziądz Twoje-Miasto
© 2010-2017 Kolegiata Grudziądz Powered by Twoje-Miasto Sp. z o.o.