​​​​​​​I Niedziela Wielkiego Postu - 2018-02-18

+ Trwają parafialne rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, które prowadzi o. Henryk Ślusarczyk SVD. Msze św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych w niedzielę o godz. 6:30, 8:30, 10:00, 13:00 i 18:00. O godz. 16:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym Ojca Rekolekcjonisty. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 8:30; 10:00 i 18:00. We wtorek 20 lutego zapraszamy na Rekolekcyjną Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii, która rozpocznie się o godz. 16:30 na boisku Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. Fortecznej. Przynosimy ze sobą lampiony lub świece. W środę dzień spowiedzi rekolekcyjnej. Szczegółowy plan rekolekcji wywieszony jest w gablocie i kruchcie. Zapraszamy serdecznie do udziału w ćwiczeniach rekolekcyjnych. 

+ W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki: 
- godz. 8:00 i 17:30 – dla dorosłych,
- godz. 16:30 – dla dzieci,
- godz. 19:00 – dla młodzieży.
W niedzielę o godz. 16:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. 


+ W piątek 23 lutego w naszej diecezji obchodzimy wspomnienie bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego kapłana, który jest także patronem Polskich Harcerzy. Dlatego w niedzielę 25 lutego o godz. 13:00 będzie Msza św. z udziałem harcerzy.

+ W sobotę 24 lutego o godz. 8:30 zostanie odprawiona Msza św. zbiorowa za zmarłych. Intencje można składać w kancelarii parafialnej.

+ W przyszłą niedziele 25 lutego na Mszy św. o godz. 11:30 rozpoczną się rekolekcje dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 9. Przed kościołem zbiórka ofiar na misyjne dzieło pomocy „Ad Gentes”.

+ Również w przyszłą niedzielę 25 lutego wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym zapraszają do Bazyliki na kolejny wieczór uwielbienia i chwały po Mszy św. o godz. 18:00.

+ W sobotę, 17 marca organizowana jest pielgrzymka parafialna do Górki Klasztornej na Misterium Męki Pańskiej. Koszt wyjazdu to 40 zł. Zapisy w biurze parafialnym. 

+ W sklepiku parafialnym do nabycia tygodnik katolicki Niedziela, czasopismo Nasza Arka.

+ W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
- śpKazimiera Pulkowska

VI Niedziela Zwykła - 2018-02-11

+ Dzisiaj o godz. 17:00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu przygotowująca nas do Wielkiego Postu, dawne czterdziestogodzinnne nabożeństwo. Zakończymy je dzisiaj nieszporami o godz. 17:30. Nasza modlitwa przed Najświętszym Sakramentem będzie również trwała w poniedziałek i wtorek od 17:00 do 18:00. 

+ Dzisiaj rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. W biurze parafialnym będzie można zaopatrzyć się w kartki do spowiedzi św. wielkanocnej. 

+ Dzisiaj o godz. 16:00 w Bursie Szkolnej Caritas przy ul. Chełmińskiej odbędzie się projekcja filmu pt. Soldau – miasto na pograniczu śmierci. Film ten opowiada historię niemieckiego obozu w Działdowie, w którym śmierć poniosło wielu ludzi w tym bł. abp Antoni Nowowiejski i bł. bp Leon Wetmański.  

+ W poniedziałek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

+ W najbliższą środę, zwaną popielcową rozpoczynamy czas Wielkiego Postu, w który wkraczamy z nadzieją na możliwość naszej osobistej przemiany i powrotu do Boga. Tego dnia obowiązuje ścisły post, od którego nie ma możliwości dyspensowania. Msze św. z błogosławieństwem popiołu i posypaniem pokutnym o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 15:00, 16:30 i 18:00. Nowenna do MB Łaskawej sprawowana będzie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18:00. 

+ Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w naszej Bazylice w piątek: 
- godz. 8:00 i 17:30    –    dla dorosłych 
- godz. 16:30              –    dla dzieci
- godz. 19:00              –     dla młodzieży 
W niedzielę o godz. 16:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. 


+ W czwartek po Mszy św. o godz. 8:30 zapraszamy na spotkanie parafialnego Klubu Seniora. 

+ W piątek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie parafialnego oddziału Akcji Katolickiej. 

+ W niedzielę, 18 lutego rozpoczną się rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, które poprowadzi o. Henryk Ślusarczyk SVD. Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 6:30, 8:30, 10:00, 13:00 i 18:00. O godz. 16:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Szczegółowy plan rekolekcji wywieszony jest w gablocie. 

+ W sobotę, 17 marca organizowana jest pielgrzymka parafialna do Górki Klasztornej na Misterium Męki Pańskiej. Koszt wyjazdu to 40 zł. Zapisy w biurze parafialnym. 

+ Od 1 stycznia PCK w Grudziądzu realizuje program pn. „Pogodna jesień życia na Kujawach i Pomorzu – projekt rozwoju pomocy środowiskowej dla seniorów”. W ramach tego projektu poszukiwane są niesamodzielne osoby starsze, które ukończyły 60 rok życia i potrzebują wsparcia (będzie ono nieodpłatne); opiekunowie, którzy w ramach pomocy sąsiedzkiej będą pomagać (uzyskując wynagrodzenie na podstawie umowy zlecenia); wolontariusze, którzy z potrzeby serca będą nieść bezinteresowną pomoc. Zgłoszenia są przyjmowane w biurze PCK przy ul. Dąbrowskiego 11/13 lub pod numerami telefonów (56) 46 2222 53, 691 132 374. 

W sklepiku parafialnym do nabycia tygodnik katolicki Niedziela, czasopismo Nasza Arka. 


+ W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
- śpJanina Sieczkoś
- śpMaria Misiewicz 

V Niedziela Zwykła - 2018-02-04
​​​​​​​
+ Dziękujemy Ks. Marcinowi Banachowi, dyrektorowi Grudziądzkiego Centrum Caritas, za dzisiejszą posługę w naszej wspólnocie. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby inwestycyjne w parafii.  

+ Dzisiaj o godz. 10:00 sprawowana będzie uroczysta Msza św. w intencji funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej z zakładu karnego nr 1 i nr 2 w Grudziądzu oraz ich rodzin. O godz. 17:00 spotkanie członków Żywego Różańca. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się kolejne spotkanie dla osób dorosłych chcących przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. 

+ W czwartek, 8 lutego o godz. 18:30 w kawiarence pod plebanią odbędzie się spotkanie parafialnej rady duszpasterskiej. Na godz. 20:00 zapraszamy wszystkich na Apel Maryjny ku czci Matki Bożej Łaskawej. 

+ W piątek, 9 lutego nabożeństwo do bł. Anieli Salawy o godz. 17:00. 

+ W sobotę, 10 lutego w przeddzień Światowego Dnia Chorego w Bazylice, kapelan szpitala ks. kan. Andrzej Bartman będzie przewodniczył Mszy św. w intencji chorych o godz. 10:00. W czasie Mszy św. będzie udzielany Sakrament Chorych. Od godz. 9:30 okazja do spowiedzi św. Serdecznie zapraszamy wszystkich chorych, osoby w podeszłym wieku i ich opiekunów. Prosimy by wszyscy, którzy mogą pomogli dotrzeć do świątyni tym, którzy sami nie mogą tego uczynić. 

+ W biurze Radia Maryja można rozliczyć 1 procent podatku na rzecz Fundacji Nasza Przyszłość. 

+ W niedzielę, 11 lutego, w Bursie Szkolnej Caritas przy ul. Chełmińskiej odbędzie się projekcja filmu pt. Soldau – miasto na pograniczu śmierci. Film ten opowiada historię  niemieckiego obozu w Działdowie. Z przeprowadzonych badań wynika, że przez ten obóz mogło przejść ponad 60 tys. ludzi. Po Dachau i Oświęcimiu był to obóz, w którym zginęło najwięcej kapłanów, m.in. bł. abp Antoni Nowowiejski i bł. bp Leon Wetmański. 

+ W dniach od 9 do 11 lutego parafia św. Józefa Oblubieńca w Mniszku oraz św. Andrzeja Boboli w Pieńkach Królewskich organizują w szkolnej hali sportowej w Mniszku rekolekcje, prowadzone przez oddział Instytutu Ewangelizacji Świata w ramach weekendowej szkoły ducha z udziałem świeckiej misjonarki Marii Vadii z Florydy i dr teologii Anny Saj z Lublina. Więcej informacji znajduje się w gablocie oraz pod wskazanym numerem telefonu. 

+ W sklepiku parafialnym do nabycia tygodnik katolicki Niedziela, czasopismo Nasza Arka, oraz najnowsze wydanie Nowin Parafialnych.  

+ W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
- śpWładysław Klimaszewski
- śpZdzisława Gawrych
- śpBarbara Jerka 

- śpZenon Kalkowski
- śpUrszula Ziółkowska

IV Niedziela Zwykła - 2018-01-28

+ Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18:00 Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza do naszej świątyni na Wieczór Uwielbienia i Chwały. Natomiast w salce parafialnej odbędzie się pierwsze spotkanie dla osób dorosłych chcących przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. 

+ Przed kościołem przeprowadzona zostanie zbiórka ofiar na potrzeby Grudziądzkiego Centrum Caritas. 

+ Od poniedziałku zostają wznowione katechezy dla młodzieży trzecich klas gimnazjum przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. 

+ W pierwszy czwartek lutego Godzina Święta i okazja do spowiedzi od godz. 17:00. Do modlitwy i udziału we Mszy św. szczególnie zapraszamy apostolat Margaretka. 

+ W piątek, 2 lutego, obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. w naszej Bazylice sprawowane będą o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 16:30, 18:00. O godz. 10:00 uroczyście celebrowana będzie Msza św. w intencji osób konsekrowanych posługujących w naszym mieście. Na wszystkich Mszach św. pobłogosławimy przyniesione świece. Kolekta przeznaczona będzie na klasztor Sióstr Karmelitanek w Łasinie. Z racji pierwszego piątku miesiąca, spowiedź od godz. 15:30. 

+ W sobotę, 3 lutego, we wspomnienie św. Błażeja, na wszystkich Mszach św. będziemy udzielać specjalnego błogosławieństwa błażejowego, mającego chronić nas przed chorobami gardła. O godz. 8:30 zostanie odprawiona Msza św. z aktem zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną w godzinach przedpołudniowych. 

+ W przyszłą niedzielę o godz. 17:00 spotkanie członków Żywego Różańca. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby inwestycyjne w parafii. 

+ Także w przyszłą niedzielę o godz. 10:00 sprawowana będzie uroczysta Msza św. w intencji funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej oraz ich rodzin. 

+ W biurze Radia Maryja można rozliczyć 1 procent podatku na rzecz Fundacji Nasza Przyszłość. 

+ W sklepiku parafialnym do nabycia tygodnik katolicki Niedziela, czasopismo Nasza Arka. 


+ W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
- śpMirosława Żuralska
- śpJanina Szczepańska
​​IV Niedziela Zwykła - 2016.01.31
Grudziądz Twoje-Miasto
© 2010-2017 Kolegiata Grudziądz Powered by Twoje-Miasto Sp. z o.o.